ایران

دو اپلیکیشن حمل و نقل و سه پیام‌رسان از گوگلی پلی حذف شدند

آی تی ایران -چند اپلیکیشن ایرانی امروز ارز روی گوگل‌پلی حذف شدند. گوگلی پلی از عصر دیروز در اقدامی جدید چند اپلیکیشن ایرانی از جمله اسنپ، تپسی و سه پیام‌رسان‌های بله، آی‌گپ و سروش را از روی فروشگاه خود حذف کرده است.

برعکس گذشته که تنها اپلیکیشن‌های ایرانی از گوگل پلی حذف می‌شد، اینبار به طور کلی اکانت متعلق به این شرکت‌ها از گوگل پلی حذف شده است. پیگیری راه‌پرداخت از این شرکت‌ها نشان می‌دهد که دلیل این حذف اپ از گوگل‌پلی مسائل مربوط به تحریم است.

پیگیری‌ها از این شرکت‌ها نشان می‌دهد که آنها ایمیلی مبنی بر حذف شدن این اپلیکیشن بخاطر تحریم‌ها دریافت کرده‌اند.

در حالی گوگل به دلیل تحریم این چند اپ ایرانی را از روی فروشگاه خود حذف کرده است که وزارت خزانه‌داری آمریکا عصر امروز اول مهرماه با صدور یک مجوز عمومی بخشی از تحریم‌های تکنولوژی ارتباطی علیه ایران را رفع کرد. از جمله پیامد‌های این بخش از تحریم‌های تکنولوژی این بود که گوگل در حساب رسمی خود در توئیتر اعلام کرد که از این پس کاربران به شکل گسترده‌تری می‌توانند به سرویس‌های این شرکت دسترسی داشته باشند.

حالا این اقدام گوگل باعث تعجب بسیاری از کاربران و کارشناسان شده است. به دنبال این اتفاق دیگر کاربران امکان دریافت این برنامه‌ها یا به‌روزرسانی آنها را نخواهند داشت.

پیش از این نیز گوگل پلی اپهای ایرانی از جمله شیپور، آپارات، فیلیمو، بلد را نیز از روی فروشگاه خود به دلیل تحریم حذف کرده بود.

نوشته های مشابه

‫1,343 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا