تکنولوژی

تاخیر در عرضه آیفون ۱۴ به دلیل محدودیت‌های کرونایی در چین 

اپل با انتشار بیانیه‌ای کوتاه اعلام کرد که محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کووید-۱۹ در چین، منجر به بروز اختلال در فعالیت کارخانه اصلی فاکسکان در ژنگژو چین که آیفون ۱۴ را تولید می‌کند، شده و تولید این گوشی کمتر از حد انتظار خواهد بود.  

این یعنی، علاقه‌مندان به این گوشی می‌بایست مدت زمان بیشتری را در انتظار دریافت آن صبر کنند. در بیانیه اپل آمده است: محدودیت‌های کووید-۱۹ بر تجهیزات مونتاژ آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس در ژنگژو چین، به طور موقت تاثیر گذاشته است. در حال حاضر، ظرفیت تولید این مرکز به طور قابل توجهی کاهش یافته است.  

در ادامه آمده است: همانند دوران همه‌گیری کرونا، سلامت و ایمنی کارگران زنجیره تامین، در اولویت ماست. احتمالا با تقاضای زیادی برای مدل‌های آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس مواجه خواهیم بود. با توجه به شرایط، انتظار ما این است که آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرومکس کمتر از پیش‌بینی‌مان تولید شود و مشتریان احتمالا زمان انتظار طولانی‌تری را برای دریافت محصول جدید خود تجربه خواهند کرد.  

پس از آنکه دولت چین به دلیل شیوع ویروس کرونا در منطقه‌ای که کارخانه فاکسکان در آن واقع شده، یک هفته تعطیلی سراسری اعلام کرد، افت سرعت تولید محصولات قابل پیش‌بینی بود. این اقدام که بخشی از سیاست‌های دولت چین برای به صفر رساندن تعداد مبتلایان به کرونا محسوب می‌شود، کارخانه‌ای را که چهار گوشی از پنج گوشی جدید اپل در آن تولید می‌شود، تحت تاثیر قرار داده است.  

طبق آخرین گزارش‌ها، این سیاست می‌تواند کاهش تقریبا ۳۰ درصدی محصولات اپل را به دنبال داشته باشد. آیفون ۱۴ که در ماه سپتامبر روانه بازار شد، با تغییراتی نسبت به آیفون ۱۳ رونمایی و عرضه شد و کاربران زیادی را به انتخاب، ترغیب کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا