شبکه‌های اجتماعی

پرنده آبی آزاد شد؛ ایلان ماسک مالک جدید توییتر

ماسک در اولین اقدام، مدیران ارشد این شرکت را اخراج کرد.

پرنده آبی آزاد شد؛ ایلان ماسک مالک جدید توییتر

پس از ماه‌ها جدال و دعوای حقوقی، بالاخره ایلان ماسک، توییتر را به امپراتوری شرکت‌های تحت هدایت خود اضافه کرد.

ماسک در اولین اقدام، مدیران ارشد این شرکت را اخراج کرد و بنابر گزارش رویترز، پاراگ آگراوال، مدیرعامل شرکت که چندی پیش جایگزین جک دورسی شده بود، به همراه ند سگال، مدیر ارشد مالی، دیگر جایی در توییتر نخواهند داشت.

البته اخراج‌ها تنها به این دو مورد محدود نشد و ویجایا گاد، مدیر سیاست‌های توییتر نیز با این شرکت خداحافظی خواهد کرد. نیویورک تایمز نیز در گزارش خود اعلام کرد شان اجیت، مشاور عمومی‌توییتر نیز با همراهی نیروهای امنیتی از این مجموعه به بیرون منتقل شد. در میان اخراجی‌ها، نام سارا پرسونت مدیر ارشد بخش مشتریان توییتر نیز مشاهده می‌شود. در گزارش اینسایدر آمده که این مدیران مبالغ خوبی را پس از کناره‌گیری دریافت کرده‌اند که از جمله آنها می‌توان به دریافت ۳۸.۷ میلیون دلار توسط آگراوال، ۲۵.۴ میلیون دلار توسط یگال، ۱۲.۵ دلار توسط گاد و ۱۱.۲ میلیون دلار توسط پرسنت اشاره کرد.

ایلان ماسک، مالک کنونی توییتر برای نخستین بار در ماه آوریل، پیشنهاد خرید توییتر را مطرح کرده بود اما طولی نکشید که تغییر عقیده داد و در ماه مه تلاش کرد تا از نهایی شدن این توافق، جلوگیری کند. سپس در چهار اکتبر، بار دیگر نظر خود را تغییر داد و در نامه ارسالی به کمیسیون بورس و اوراق بهادار امریکا، از تعهد خود به معامله خرید توییتر خبر داد.

ماسک چند روز پیش با کارمندان توییتر دیدار داشت و انتظار می‌رود به زودی در کسوت مالک جدید توییتر، با آنها گفت‌وگو داشته باشد. حال این سوال بر ذهن نقش می‌بندد که ماسک می‌خواهد با توییتر چه کند؟

واشنگتن پست اخیرا در گزارشی مدعی شد که ایلان ماسک قصد دارد ۷۵ درصد از کارکنان توییتر را اخراج کند. اما طولی نکشید که بلومبرگ به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که ایلان ماسک به کارکنان توییتر گفته که تصمیم برای اخراج آنها ندارد.

با این حال، در پیام‌هایی که میان ایلان ماسک و جیسون کالاکانسی، از دوستان کارآفرین توییتر منتشر شده، این دو درباره کاهش تعداد نیروهای این پلتفرم از طریق پایان دادن به دورکاری و الزام به حضور فیزیکی در محل کار گفت‌وگو کردند.

به گفته کالاکانیس، الزام کارکنان به بازگشت به دفاتر می‌تواند زمینه را برای کناره‌گیری داوطلبانه ۲۰ درصد از کارکنان این شرکت فراهم کند. این کارآفرین همچنین به ایلان ماسک گفت: مدیرعاملی توییتر، شغل رویایی من است.

ماسک که مدیرعاملی تسلا و اسپیس ایکس را بر عهده دارد، پیشتر عنوان کرده که روش تعدیل‌سازی محتوا در این شبکه اجتماعی را تغییر خواهد داد و بسیاری از سیاست‌هایی را که منجر به اخراج دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق توییتر از این پلتفرم شد، تعدیل خواهد کرد.

اگرچه ایلان ماسک گفت که هدف او از خرید توییتر، درآمدزایی نیست اما گزارش‌ها نشان می‌دهد که او ایده‌هایی را برای کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمدها در سر دارد. وی همچنین به طور تلویحی از تمایل خود برای تبدیل توییتر به یک اپلیکیشن جامع شبیه به وی‌چت در چین خبر داده بود.

گفتنی است ایلان ماسک ساعاتی پیش و درباره نهایی شدن خرید توییتر، با انتشار توییتی نوشت: پرنده آزاد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا