ایران

شروع فعالیت محدود اپراتورهای ارسال پیامک خدماتی

مدیران شرکت‌های فعال در حوزه خدمات پیامک انبوه اعلام کردند که از دیروز توانسته‎اند با در نظر گرفتن تدابیر امنیتی محدود٬ فعالیت خود را از سر بگیرند.

دو روز گذشته (۲۲ مهر) به خاطر مسائل امنیتی فعالیت اپراتورهای پیامک خدماتی متوقف شد. به دنبال این اتفاق بسیاری کسب‌وکارها اعلام کردند که بعد از شروع محدودیت‌های بیش از دو هفته‌ای اینترنت و حالا هم قطع ارسال پیامک آنها عملا از انجام فعالیت باز مانده‌اند

یک روز بعد از این اتفاق حالا خبر می‌رسد برخی شرکت‌های فعال در حوزه خدمات پیامکی در جلسه‌ای با پلیس فتا توانسته‌اند شرایط برای فعالیت مجدد خود را فراهم کنند.

صالح حسن‌پور، مدیرعامل شرکت کندو که سرویس فعال در حوزه پیامک انبوه است در گفت‌وگو با راه‎پرداخت اعلام کرده که در جلسه امروز سرویس‌دهندگان پیامک خدماتی آنها به راه‌حل صددرصدی نرسیده‌اند و با ارائه راهکارهای کوتاه مدت توانسته‌اند شرایط فراهم کنند که سرویس این شرکت‌ها و ارائه خدماتشان از سر گرفته شود.

حسن‌پور در این مورد گفت: «راهکارهایی برای فعالیت دوباره سرویس‌دهندگان پیامک انبوه خدماتی ارائه شد که امکان ارائه این راهکارها را به خاطر مسائل امنیتی ندارم؛ اما به صورت کلی قرار است فیلتر کلمات به همراه فیلتر مشابه‌سازی کلمات حساس صورت گیرد و از طرف دیگر نیز بحث سخت‌گیری در ساختار شماره نیز مورد توجه ما باشد.»

او با اعلام اینکه در نظر گرفتن این سخت‌گیری‌ها در شرایط رخ داده که این سرویس‌دهندگان پیامکی هک نشده‌اند ادامه داد: «به دنبال هک سازمان‌های دولتی یا شرکت‌های دولتی و خصوصی که از سرشماره ارسال پیامک انبوه می‌کردند، پیام برای صدها هزار نفر ارسال و آنها دعوت به تظاهرات شده‌اند در این بین شرکت‌های سرویس‌دهندگان پیامک انبوه تقصیر ندارند که سرویس آنها قطع یا با محدودیت همراه شده است.»

او در مورد وضعیت فعالیت سرویس‎دهندگان پیامک انبوه گفت: «آنطور که اطلاع دارم ۷ اپراتور اصلی در این حوزه به همراه چند شرکت FCP که در این زمینه خدمات می‌دهند توانسته‌اند از امروز به فعالیت خود مجددا ادامه دهند. همچنین هر شرکتی هم که مانیتورینگ و تدابیر امنیتی جدید را روی سیستم خود وضع کرده براساس اولویت باز شده و حدودا از ساعت ۱۴ امروز توانسته‌اند با کار خود ادامه دهند از جمله شرکت‌های مطرحی چون کاوه نگار و مدیانا.»

طبق اظهارات او ارسال پیامک با سرشماره‌های ۱۰۰۰ و ۲۰۰۰ هم فعال شده هرچند محدودیت‌هایی در برخی شماره‌ها در این زمینه وجود دارد. حسن‌پور تاکید می‌کند که هنوز سرشماره‌های ۳۰۰۰ به دلیل اینکه در هفته‌های گذشته هک چندسازمان و ارسال پیام شرکت در تظاهرات با این سرشماره‌ها اتفاق افتاده محدود است و روی فعالیت آن حساسیت بیشتری وجود دارد.

حسن‌پور می‌گوید به دلیل شرایط حساس کشور و همچنین جلوگیری از ضرر کسب‌وکارها هرچند برایشان اعمال این مانیتورینگ جدید سخت است؛ آما آنها حاضر شده‌اند تدابیر و مانیتورینگ جدیدی روی سیستم ارسال پیامکی خود در نظر بگیرند تا دوباره سرویس‌های آنها فعال شود.

نوشته های مشابه

‫3 دیدگاه ها

  1. 정품 비아그라,비아그라구매,비아그라구입,처방전없이 초간편주문.합리적인가격.비아그라 퀵배송,비아그라온라인약국,시알리스.각종 발기부전치료제 판매 전문 온라인스토어 13년동안 단 1건도 가품판매에 관한 스캔들이 없는 믿을수 있는 스토어 입니다.

  2. خنده داریش در اینجاست که ارائه دهنده های پیامک خودشون سرویس از اوپراتور دریافت میکنن و وقتی پیامک ارسال میشه میره برای اوپراتور و اونه که باید تایید یا رد کنه . ولی چرا اینا اومدن به خدمات گیرنده های اوپراتور گیر دادن خودش جالبه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا