تکنولوژیگوگل

اولین دیتاسنتر گوگل در ژاپن، سال ۲۰۲۳ راه‌اندازی می‌شود

گوگل به تازگی اعلام کرد که اولین دیتاسنتر خود را تا سال ۲۰۲۳ میلادی در ژاپن راه‌اندازی خواهد کرد.

به گفته گوگل، این دیتاسنتر در شهر اینزای استان چیبا احداث خواهد شد و بخشی از زیرساخت ۷۳۰ میلیون دلاری این شرکت محسوب می‌شود که تا سال ۲۰۲۴ ادامه خواهد داشت. با راه‌اندازی این دیتاسنتر، ژاپن بعد از تایوان و سنگاپور، به عنوان سومین کشور در قاره آسیا، میزبان دیتاسنترهای گوگل خواهد بود.

گوگل اعلام کرد که این دیتاسنتر جدید به مردم کمک می‌کند تا دسترسی سریع‌تری و مطمئن‌تری به ابزارها و خدمات این شرکت داشته باشند. همچنین از فعالیت‌های اقتصادی و مشاغل حمایت خواهد شد و ژاپن را به سایر اقتصادهای دیجیتال جهانی متصل خواهد کرد.

گوگل پیشتر پلتفرم ابری خود موسوم به گوگل کلاد را در شهرهای توکیو و اوزاکا به منظور ارائه خدمات ذخیره‌سازی و زیرساختی برای کسب‌وکارهای محلی ژاپن راه‌اندازی کرده است. این شرکت با برخی از ارائه‌دهندگان خدمات همانند Equinix برای فراهم کردن امکان استفاده از خدمات گوگل کلاد وارد همکاری شده است.

با این حال، گوگل اکنون قصد دارد تا دیتاسنتر اختصاصی خود را راه‌اندازی کند تا تمام سرویس‌های خود از قبیل یوتیوب، جیمیل و غیره را از این طریق، بهتر در اختیار کاربران خود در این کشور قرار دهد.

ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل با انتشار پستی اعلام کرد که این شرکت تا سال ۲۰۲۴، حدود ۷۳۰ میلیون دلار را در زیرساخت‌های محلی سرمایه‌گذاری خواهد کرد. پیچای افزود که با فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن نیز ملاقات داشته و در مورد طرح دیجیتالی کردن ژاپن از طریق گوگل با وی گفت‌وگو داشته است.

این طرح شامل سرمایه‌گذاری در حوزه‌های زیرساخت، برنامه‌های اموزشی دیجیتال برای شرکت‌ها و افراد و همچنین گوگل مالی بنیارد Google. org برای نهادهای مختلف در این کشور می‌شود.

گوگل همچنین در اوایل سال جاری میلادی، از پروژه کابل زیردریایی Topaz پرده برداشت که کانادا را به ژاپن متصل می‌کند. بر اساس نتایج بررسی‌های صورت گرفته، سرمایه‌گذاری‌های این شرکت در زیرساخت می‌تواند منجربه افزایش ۳۰۳ میلیون دلاری تولید ناخالص داخلی بی‌سال‌های ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۶ شود.

گوگل اخیرا از راه‌اندازی اولین منطقه ابری خود را در قاره آفریقا خبر داد. این شرکت همچنین اعلام کرد که مراکز Cloud Interconnect خود را نایروبی (کنیا)، لاگوس (نیجریه) و آفریقای جنوبی (کیپ تاون و ژوهانسبورگ) تاسیس خواهد کرد تا شبکه‌های داخلی را به زیرساخت‌های گوگل متصل کند.

گوگل در گزارش مالی سه ماهه دوم سال جاری میلادی خود اعلام کرد که بخش ابری این شرکت با رشدی ۳۵ درصدی به نسبت سال گذشته، درامدی معادل ۶.۳ میلیارد دلار را برای این شرکت به ارمغان آورده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا