گوگل

پایان عمر «گوگل Hangouts» تا چند ماه آینده

پس از پایان دادن به عمر گوگل Hangouts برای کاربران ورک‌اسپیس در ماه فوریه، گوگل اکنون از بازنشستگی نسخه رایگان و شخصی این اپلیکیشن در ماه نوامبر خبر داد. 

این شرکت اخیرا از کاربران نسخه رایگان Hangouts خواسته تا به اپلیکیشن Chat مهاجرات کنند و این درخواست را در قالب پیام‌هایی در اپلیکیشن Hangouts به نمایش درمی‌آورد. 

گوگل همچنین درباره کاربرانی که از این اپلیکیشن در نسخه وب جیمیل استفاده می‌کنند، عنوان کرد که این پیام مهاجرت به اپلیکیشن Chat تا ماه ژوئیه برای آنها نمایش داده نخواهد شد. به گفته این شرکت‏، Hangouts تا ماه نوامبر در نسخه دسکتاپ قابل استفاده خواهد بود و پیام مبنی بر انتقال به Chat‌‏، حداقل از یک ماه قبل برای آنها ارسال خواهد شد.

پایان عمر «گوگل Hangouts» تا چند ماه آینده

اگرچه کمی‌گیج‌کننده به نظر می‌رسد، اما گوگل Chat با Gchat (یا گوگل تاک) که عمر آن در اوایل ماه جاری میلادی به پایان رسید، متفاوت است. قرار بود که Hangouts به عنوان جانشینی برای GChat عرضه شود اما در عمل‌‌‏، چنین هدفی محقق نشد. 

گوگل در اتبدا و در سال 2018 از تصمیم خود برای انتقال کاربران Hangouts به Chat خبر داد و این قابلیت را در سال 2020 به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار داد. اگر شما نیز جزو کاربران Hangouts هستید، گوگل به صورت خودکار شما را به Chats منتقل خواهد کرد.

این شرکت همچنین این امکان را برای کاربران فراهم کرده تا با استفاده از سرویس Takeout، یک کپی از اطلاعات Hangouts را قبل از پایان عمر این اپلیکیشن در ماه نوامبر دانلود کنند.

گوگل برای ترغیب کاربران به سوییچ کردن به Chat‏، چند قابلیت جدید را معرفی کرده که از جمله آنها می‌توان به برقراری مستقیم تماس، اشتراک‌گذاری و مشاهده چند عکس و… اشاره کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا