اپللپ‌تاپموبایل

کدام گوشی‌ها قادر به دریافت آی او اس ۱۶ نیستند؟

آیفون ۶اس٬ آیفون ۷ و آیفون SE نسل اول قادر به دریافت iOS 16 نیستند.

اپل به‌تازگی و در جریان کنفرانس توسعه‌دهندگان خود در سال ۲۰۲۲ جزییاتی را از آپدیت جدید آی او اس ۱۶ منتشر و فهرست گوشی‌های دریافت کننده این به‌روزرسانی را اعلام کرد.

به گفته این شرکت، برای دانلود آی او اس ۱۶، می‌بایست حداقل جزو کاربران آیفون ۸ باشید؛ این یعنی دارندگان آیفون ۷، آیفون ۶اس و نسخه اولیه آیفون ۷ قادر به دانلود و نصب این آپدیت نخواهند بود.

گوشی‌های آیفون ۷ و آیفون SE در سال ۲۰۱۶ معرفی شدند و آیفون ۶اس نیز یک سال قبلتر یعنی ۲۰۱۵ وارد بازار شد که با این حساب، می‌توان گفت که تقریبا ۶ تا ۷ سالی می‌شود که این گوشی‌ها، به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری را دریافت می‌کنند.  

این بازه زمانی در نوع خود، بسیار جالب توجه است چراکه از مدت زمان پشتیبانی از نسخه‌های جدید اندروید در گوشی‌های اندروید به مراتب بیشتر است. البته اخیرا تعدادی از شرکت‌ها همانند گوگل و سامسونگ، این بازه زمانی را برای دریافت آپدیت‌های نرم‌افزاری افزایش داده‌اند اما گوشی‌های میان‌رده و پرچمدار این دو شرکت اغلب تا ۵ سال، این آپدیت‌ها را دریافت می‌کنند.

در کنار دریافت آی او اس ۱۶ ٬ درباره نسخه جدید آیپد او اس ۱۶ نیز باید گفت که طبق گفته اپل، آیپد مینی ۴ و آیپد ایر ۲ قادر به دریافت این نسخه نخواهند بود.  

به گفته اپل دستگاه‌های زیر قادر به دانلود و نصب مک او اس ونتورا خواهند بود

  آیمک ۲۰۱۷ و مدل‌های بعد از آن

  مک پرو ۲۰۱۸ و مدل‌های بعد از آن

  آیمک پرو 2017

  مک مینی ۲۰۱۸ و مدل‌های بعد از آن

  مک بوک ایر ۲۰۱۸ و مدل‌های بعد از آن

  مک بوک ۲۰۱۷ و مدل‌های بعد از آن

  مک بوک پرو ۲۰۱۷ و مدل‌های بعد از آن

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا