تکنولوژی

آمریکایی‌ها ۳۵۲ بار در روز گوشی خود را چک می‌کنند

اعتیاد به گوشی‌های هوشمند در طی سال‌های به یکی از معضلات اساسی بشریت تبدیل شده و هرچه زمان می‌گذرد، انسان‌ها زمان بیشتری را به گشت‌وگذار در شبکه‌های اجتماعی و انجام بازی‌های ویدیویی صرف می‌کنند.

در همین رابطه، شرکت Asurion تحقیقی را در سال ۲۰۱۹ روی عادت‌های استفاده از گوشی‌های هوشمند در کاربران امریکایی صورت داد که نتایج حاکی از آن بود که این افراد به طور متوسط ۹۶ بار در روز گوشی خود را چک می‌کنند. این یعنی اگر هشت ساعت خواب را محاسبه نکنیم، هر ۱۰ دقیقه به سراغ گوشی خود می‌روند.

این شرکت اخیرا و در ادامه بررسی‌های سال ۲۰۱۹، پژوهش جدیدی را انجام داد که نتایج حاکی از آن بود این میزان تقریبا چهار برابر شده و دفعات چک کردن گوشی هوشمند در میان آمریکایی‌ها به ۳۵۲ بار در روز رسیده است.

با این حساب، می‌توان گفت که یک آمریکایی به طور متوسط هر سه دقیقه یک بار، گوشی خود را چک می‌کند. این پژوهش بین روزهای دوم تا نهم ماه مارس امسال انجم شد و تقریبا ۲۰۰۰ نفر در سنین مختلف در آن شرکت داشتند.

به گفته این شرکت، سه چهارم پاسخ‌دهندگان، گوشی خود را یک وسیله ضروری عنوان کردند تا یک کالای لوکس و تجملاتی. همچنین ۲۰ درصد از این افراد اعلام کردند که حاضر نیستند بیش از چند ساعت بدون این گوشی به بیرون بروند.

از طرفی دیگر، ۷۵ درصد از پاسخ‌دهندگان نیز گفتند که تلفن‌های هوشمند خود را با خود به حمام می‌برند. در خصوص دلایل وابستگی به گوشی‌های هوشمند نیز ۸۶ درصد از پاسخ دهندگان گفتند که برای ارتباط با دوستان و خانواده از طریق تماس، ارسال پیام و شبکه‌های اجتماعی از گوشی استفاده می‌کنند.

همچنین ۶۱ درصد از افراد اعلام کردند که از گوشی برای ثبت عکس و فیلم استفاده می‌کنند. انجام کارهای موبایلی با ۴۶ درصد، بازی موبایلی با ۴۰ درصد و خرید آنلاین نیز با ۳۱ درصد به عنوان دیگر دلایل کار با گوشی‌های هوشمند از سوی کاربران عنوان شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا