چگونهعکاسیگوناگون

موارد لازم آموزش تولید محتوا در سال ۱۴۰۱ که نمیدانید!

به دنبال آموزش تولید محتوا هستید؟ تولید محتوا یکی از مهم‌ترین مشاغل قرن ۲۰ و ۲۱ میلادی است. ساخت فیلم‌های سینمایی و عکسبرداری نیز نوعی تولید محتوا هستند. تولید محتوا به خصوص در حدود ۱۰۰ سال گذشته باعث شده که دنیای زیباتر و رنگی‌تری داشته باشیم. همچنین سواد عمومی و دید همه را نسبت به تقریبا همه چیز در دنیا تغییر داده است.

مهم‌ترین تولید محتوایی که در گذشته انجام می‌گرفت، کتاب نویسی و شعرسرایی بود که علاقه افراد زیادی را برانگیخت و تاثیر بسیار زیادی داشت. با این حال پس از به وجود آمدن محتواهای مصور، کتاب‌ها و اشعار هر چند که نفوذ بالای خود را حفظ کردند، اما هیچ وقت نتوانستند در مقابل تولید محتوای تصویری-ویدئویی بایستند.

در ابتدای این صنعت، تنها کسانی می‌توانستند از تولید محتوا پول دربیاورند که بانفوذ و سرمایه دار بودند. همچون تهیه کنندگان فیلم، سریال و موسیقی. ابزارهای تولید محتوا همچون دوربین و میکروفن نیز در اختیار همگان نبود.

اما در حال حاضر و به لطف گسترش تکنولوژی، همه می‌توانند از تولید محتوا کسب درآمد کنند. شما فقط به یک لپ تاپ-کامپیوتر یا گوشی احتیاج دارید و دیگر هیچ. تنها چیزی که باید بلد باشید مهارت‌های تولید محتوا است. مهارت‌های تولید محتوا مجموعه مهارت‌هایی هستند که به شما کمک می‌کنند به صورت بهتر و موثرتری محتوا تولید کنید.

برای آموزش تولید محتوا به چه مهارت‌هایی احتیاج داریم؟

  1. فن بیان جذاب: با استفاده از فن بیان جذاب می‌توانید زیباتر و جذاب تر، سخن گفته و طرف مقابل را از محتوای خود باخبر کنید. اگر بهترین تخصص و مهارت‌ها را نیز داشته باشید، اما فن بیان شیوا و جذاب نداشته باشید، کسی نسبت به محتوای شما عکس العمل عالی نشان نخواهد داد.
  2. زبان بدن. هر چند که فن بیان خیلی مورد پراهمیتی است. با این حال باید در نظر داشته باشید که با استفاده از فن بیان می‌توان جذاب سخن گفت اما تلفیق آن با زبان بدن معجزه می‌کند. اگر فن بیان خوب و زبان بدن مناسبی داشته باشید، منظورتان را واضح‌تر رسانده و می‌توانید بهترین نوع انتقال به کاربر را داشته باشید. این برای کاربران نیز مفیدتر است. همچنین خودتان نیز معروف تر، خوشنام‌تر و ثروتمندتر خواهید شد. چون یکی از بهترین‌ها در زمینه محتوایی حوزه کاری خود خواهید بود.
  3. مهارت‌های نویسندگی: شما چه بخواهید تولید محتوای متنی انجام دهید، چه کپی رایتینگ و چه حتی ساخت محتوای ویدئویی و صوتی و موسیقیایی نیز باید چیزی بنویسید. ابتدا باید طرح‌ها و ایده‌های شما بر روی کاغذ بیایند. در نتیجه یکی از مهم‌ترین آموزش‌های تولید محتوا، مهارت‌های نویسندگی است. هرچند که افرادی به صورت ژنتیکی مستعد بوده و در نتیجه نویسندگی بهتری دارند اما در اغلب اوقات تلاش و استمرار بسیار مهم‌تر از استعداد است.
  4. عکاسی: یکی از مهمترین موراد برای تولید محتوا دانش عکاسی و فیلمبرداری میباشد. اگر شما بتوانید به خوبی عکاسی و و فیلمبرداری انجام دهید میتوانید کیفیت کارهای خود را چندین برابر کنید. کسانی که آموزش عکاسی و فیلمبرداری را دیده‌اند به خوبی از این امر با خبر هستند،   کاربران فضای مجازی دقیقا همین تصاویر شما را مشاهده میکنند پس به خوبی در این راه فعالیت نمایید.

کسب درآمد از تولید محتوا

با استفاده از تولید محتوا می‌توان از روش‌های بسیاری پول به دست آورد که در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها می‌پردازیم.

فروش دوره

یکی از پرسودترین راه‌های درآمدزایی برای تولید محتوا فروش دوره‌های آنلاین، برگزاری کارگاه و سمینارهای حضوری است.

فروش عضویت ویژه برای مشاهده محتواهای بیشتر

شما می‌توانید محتواهای جذابی را تولید کرده، بخشی از آن‌ها را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار دهید و بخش دیگر را به صورت پریمیوم درآورید. به این شکل که کاربران برای دیدن ادامه محتوای شما حاضر باشند هزینه‌ای بپردازند.

فروش تبلیغات

می توانید محتوا تولید کرده و بدین شکل کاربر جذب کنید. وقتی که تعداد یوزرهای شما بالاتر رفت، می‌توانید تبلیغات بفروشید. وقتی که رسانه پرکاربری داشته باشید، سر و کله شرکت‌ها برای خرید جایگاه‌های تبلیغاتی پیدا می‌شود. همچنین می‌توانید با فعالیت در یوتیوب و پخش تبلیغات بر روی ویدئوهایی که دارید، درآمد دلاری داشته باشید.

فروش محصولات و خدمات

یکی دیگر از روش‌های مهم درآمدزایی از تولید محتوا، شیوه غیرمستقیم آن است. ما از خود محتوا پول در نمی‌آوریم. بلکه با استفاده از تولید محتوا، کاربرانی را جمع آوری کرده و در لا به لای محتواهای خود، محصولات یا خدمات مرتبط را معرفی می‌کنیم. به این شکل کاربران با محصولات شما آشنا شده و سپس می‌توانید به آن‌ها بفروشید.

موارد لازم آموزش تولید محتوا در سال ۱۴۰۱ که نمیدانید!

آموزش فتوشاپ حرفه‌ای و رایگان

فتوشاپ یکی از قدرتمندترین نرم افزارهای ساخت و ادیت عکس و انواع طرح‌های گرافیکی است. با یادگیری فتوشاپ، فرصت‌های بسیار بزرگی در اختیار شما قرار می‌گیرد. اگر به یک متخصص فتوشاپ تبدیل شوید، می‌توانید از روش‌های بسیاری که در آخر این بخش به آن‌ها می‌پردازیم درآمد کسب کنید.

تکنیک‌های یادگیری فتوشاپ

اصول گرافیک را یاد بگیرید

برای آنکه به یک فتوشاپ کار عالی تبدیل شوید ابتدا باید اصول پایه گرافیک را یاد بگیرید. اگر خشتی را کج بگذاریم در نهایت سازه‌ای کج، ناقص و سست داریم. پس بهتر است از همین اول کار خوب گرافیک را یاد بگیرید. بهتر است ابتدا با مفاهیم مهمی همچون کنتراست، تراز، نورپردازی، فضا و موارد دیگر آشنا شوید.

ابتدا با فضای فتوشاپ آشنا شوید.

وقتی که وارد فتوشاپ می‌شوید، Adobe به شما کمک می‌کند تا با بخش‌های مختلف فتوشاپ آشنا شوید. پایه‌ترین اصل فتوشاپ یادگیری فضای کاری آن است. بهتر است با استفاده از آموزش اولیه‌ای که خود فتوشاپ در اختیار شما قرار می‌دهد و دنبال کردن مقالات و ویدئوهای آموزشی، با فضای کاری فتوشاپ آشنا شوید. بدین شکل می‌توانید سریع‌تر ابزار مورد نیاز را پیدا کرده و از آن استفاده کنید.

هر روز با یک ابزار کار کنید.

سعی کنید به صورت روزانه با فقط یکی از ابزارهای فتوشاپ کار کرده و به خوبی کارکرد آن را یاد بگیرید. شاید این کار برای مدتی طول بکشد. بیشتر از ۶۵ ابزار برای انتخاب، برش، روتوش، نقاشی، طراحی و تایپ در فتوشاپ قرار داده شده و ابزارهای بسیار بیشتری را نیز به صورت زیرمجموعه این موارد می‌بینیم. سعی کنید هر روز با یکی از آن‌ها به خوبی آشنا شوید. بعد از ۶ ماه یک متخصص فتوشاپ خواهید شد.

روش‌های درآمدزایی از آموزش فتوشاپ

فتوشاپ از آن دست نرم افزارهایی است که اگر آن را یاد بگیرید، بیکار نمی‌مانید. می‌توانید در یوتیوب و اینستاگرام آموزش قرار دهید و اتفاقا بسیار نیز پرطرفدار است و می‌توانید از روش‌های بسیاری همچون آموزش خصوصی، تبلیغات، برگزاری دوره، دریافت سفارش‌های طراحی و ادیت عکس و روش‌های درآمدزایی دیگر درآمد داشته باشید.

منبع: سایت آموزشی برتر آموز

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا