تکنولوژی

تنظیم کانال تلویزیون در برندهای مختلف

تنظیم کانال تلویزیون در برندهای مختلف این دستگاه به شکل متفاوت انجام می شود. اگر تلویزیون را تازه خریده و می خواهید آن را نصب کنید و یا به دلیل به هم ریختن تنظیمات، باید مجددا کانال های آن را تنظیم کنید، ادامه مطلب برای شما کاربردی است. در این مقاله نحوه تنظیم کانال تلویزیون در برندهای مختلف را به شما آموزش می دهیم. معمولا با کمک دفترچه راهنما می توانید تلویزیون خود را کانال یابی کنید؛ با این حال نکات تکمیلی به شما کمک می کنند که این کار را به نحو احسن و بدون ایراد انجام دهید. اگر در این زمینه با مشکل مواجه شدید، از یک تکنسین تعمیر تلویزیون برای دریافت خدمات تخصصی کمک بگیرید.

نحوه تنظیم کانال تلویزیون ال‌جی

برای تنظیم کردن کانال ها در تلویزیون ال جی، مسیر ساده ای پیش روی شماست. البته برای این که خطایی رخ ندهد و نیاز به تعمیر تلویزیون ال جی نباشد، بهتر است  این کار را دقیقا مطابق دفترچه راهنما و مراحل آن انجام دهید. تنظیم کانال تلویزیون lg به دو روش اتوماتیک و دستی، به ترتیب زیر انجام می شود:

کانال یابی خودکار

برای کانال یابی تلویزیون LG به صورت خودکار، وارد منو شده و گزینه راه اندازی را انتخاب کنید. سپس وارد قسمت تنظیم کانال ها شوید که احتمالا با واژه هایی مانند setup یا Program مشخص شده است. روی این گزینه ها کلیک کرده و با انتخاب گزینه کانال یابی خودکار، اجازه دهید دستگاه به صورت اتوماتیک کانال ها را جست و جو کند. پس از پایان مراحل کانال یابی خودکار، پیغام جست و جوی 100 درصدی کانال ها نمایش داده می شود.

کانال یابی دستی

برای تنظیم کانال تلویزیون های ال جی به صورت دستی، اول باید کدهای مربوط به شبکه های مورد نظر را داشته باشید تا بتوانید آنها را به صورت دستی وارد کنید. وارد منوی تلویزیون و بخش کانال یابی شده و در مقابل گزینه ای به نامCH VHF/UHF  کد پهنای باند شبکه ای که در اختیار دارید را وارد کنید. سپس گزینه Add یا گزینه Update را بزنید و این مراحل را برای هریک از کدها انجام دهید. به این ترتیب، بخشی از شبکه ها نمایش داده می شوند.

کانال یابی تلویزیون سامسونگ

تنظیم کانال تلویزیون سامسونگ هم کار دشواری نیست و در صورت نیاز می توانید برای این کار از کارشناسان نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ کمک بگیرید. در تلویزیون های این برند، باید پورت ها را متصل کرده و وارد تنظیمات تلویزیون شوید. اگر تلویزیون شما از کانال ها و گیرنده های دیجیتالی پشتیبانی می کند، نحوه کانال یابی دیجیتالی دستگاه به یک صورت است؛ در عین حال امکان کانال یابی دستی هم وجود دارد.

کانال یابی دیجیتالی

یکی از روش های کانال یابی تلویزیون samsung، روش دیجیتالی است که برای دستگاه هایی که از شبکه های دیجیتال پشتیبانی می کنند مناسب است. در این مدل ها باید وارد بخش Smart Hub شوید و گزینه ای با عنوان Source Menu را انتخاب کنید. در قسمت تنظیمات این بخش، گزینه ای برای تنظیم کانال ها تحت عنوان “ Channel setting “ وجود دارد. با انتخاب این گزینه، لیستی نمایش داده می شود که امکان دسترسی به کانال یابی خودکار را به شما می دهد. “ Auto Store “ یا “ Automatic Scan “ عناوین مربوط به گزینه کانال یابی خودکار در تلویزیون های سامسونگ هستند. با انتخاب این گزینه ها کار کانال یابی خودکار شروع شده و بعد از اتمام فرایند، کانال های موجود روی دستگاه نمایش داده می شوند.

کانال یابی به صورت دستی

یک روش دیگر برای تنظیم کانال تلویزیون سامسونگ، کانال یابیی دستی است. برای این منظور، باز هم باید مسیر منو، تنظیمات و انتخاب گزینه کانال یابی را پشت سر بگذارید. البته دقت کنید که برخی از گزینه های بخش کانال یابی در مدل های مختلف تلویزیون متفاوت است. کانال یابی دستی یا Manual tuning را در این بخش انتخاب کرده و با وارد کردن فرکانس کانالی که در نظر دارید، عملیات کانال یابی تلویزیون را انجام دهید.

تنظیم کانال تلویزیون سونی

با توجه به محبوبیت بالای تلویزیون های سونی، بد نیست که با مراحل تنظیم کانال تلویزیون سونی هم آشنا شوید. از طریق دکمه HOME  روی کنترل، وارد تنظیمات تلویزیون شوید. در صورت موج يابی خودکار آنالوگ، تمام کانال های آنالوگ موجود به صورت اتوماتیک پیدا می شوند. در تنظیمات دستی، قبل از انتخاب مسیر / AFT]] //، باید PROG +/–  را برای انتخاب شماره برنامه به همراه کانال فشار دهید. بعد از کانال یابی تلویزیون sony، تمامی کانال ها به صورت خودکار جستجو شده و ذخیره می شوند. دقت کنید که در تنظیم کانال تلویزیون های سونی، دو نوع موج یابی دیجیتال نرمال و کامل پیش روی شماست. موج یابی نرمال، کانال های موجود در منطقه یا کشور را جستجو کرده و موج یابی کامل نیز کانال های موجود را بدون توجه به منطقه یا کشور جستجو می کند. اگر در این زمینه با مشکل مواجه شدید، بهتر است برای کانال یابی درست و سریع، از تیم تعمیر تلویزیون سونی کمک بگیرید.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا