سامسونگموبایل

آیا شارژر ۴۵ واتی سامسونگ، واقعا سریع‌تر شارژ می‌کند؟

سامسونگ گوشی‌های گلکسی اس۲۲ پلاس و گلکسی اس۲۲ اولترا را با قابلیت پشتیبانی از شارژ سریع ۴۵ واتی عرضه کرد که این دو مدل را نسبت به مدل ارزان‌تر گلکسی اس۲۲ متمایز می‌کند. در حال حاضر، مدل‌های ارزان‌تر یعنی گلکسی اس۲۲ و گلکسی اس۲۱ FE اما از فناوری شارژ ۲۵ واتی بهره می‌برند. اما مشکل اینجاست که هیچ یک از این دو شارژر مورد نیاز برای استفاده از این فناوری، در جعبه این گوشی‌ها وجود ندارد و کاربرانی که قصد استفاده از این امکان را دارند، می‌بایست هزینه جداگانه‌ای را برای خرید این شارژر یپردازند.
شارژر ۴۵ واتی سامسونگ اکنون با قیمت ۵۰ دلار در وب‌سایت این شرکت و همچنین فروشگاه آمازون عرضه می‌شود و شارژر ۲۵ واتی نیز با قیمت ۲۰ دلار در وب‌سایت بست‎‌بای و ۲۸ دلار در وب‌سایت آمازون قابل خرید است. اما سوالی اینجاست که آیا این شارژرها ارزش پرداخت هزینه‌ای مجزا را دارند؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال باید عملکرد آنها را در شارژ گوشی در حالت‌های مختلف مورد ارزیابی و بررسی قرار داد.
در همین رابطه، تستی روی این شارژرها در حالت‌های مختلف صورت گرفت که نتیجه آن را در ادامه مشاهده می‌کنید:

عملکرد شارژر 45 واتی
مقایسه عملکرد شارژر 45 واتی و 25 واتی سامسونگ برای بازه‌های مختلف شارژ دستگاه

طبق نتایج به دست آمده، شارژر ۴۵ واتی می‌تواند شارژ دستگاه را (از صفر درصد) با سرعت بیشتری در بازه‌های زمانی ۱۰ و ۲۰ دقیقه‌ای پر کند. اما عملکرد شارژر ۲۵ واتی در شارژ سریع دستگاه در بازه‌های زمانی ۱۰ و ۲۰ دقیقه‌ای (زمانی که شارژ باتری ۲۵ درصد است)، بهتر است.
همچنین نتایج نشان داد که دو شارژر زمانی که شارژ باتری ۵۰ درصد است، می‌توانند دستگاه را با سرعت تقریبا یکسانی شارژ کنند.

شارژر 45 واتی
وب‌سایت Android Authority در بررسی‌های خود به این نتیجه رسید که سرعت شارژ در شارژرهای ۲۵ و ۴۵ واتی سامسونگ تقریبا یکسان است.

همچنین وب‌سایت Android Authority نیز در بررسی‌های خود به این نتیجه رسید که سرعت شارژ در شارژرهای ۲۵ و ۴۵ واتی سامسونگ تقریبا یکسان است. سامسونگ یکی از چندین شرکت تولیدکننده گوشی هوشمند در جهان است که به دنبال کم کردن مدت زمان انتظار برای پر شدن شارژ باتری گوشی‌های خود است.
با این حال، سرعت شارژ به عوامل متعددی همچون تنظیمات گوشی و اپلیکیشن‌های در حال اجرا در پس‌زمینه بستگی دارد. اما با توجه به تست‌های صورت گرفته در حالت‌ها و سناریوهای مختلف، مشخص شد که تفاوت چندانی میان سرعت شارژ با شارژرهای ۴۵ و ۲۵ وات سامسونگ وجود ندارد.
سامسونگ هنوز واکنشی را در قبال انتشار این گزارش‌ها نشان نداده اما احتمالا در آینده نزدیک، توضیحاتی را در این خصوص منتشر خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا