گوناگون

مهمترین کاربرد لوگو و اهمیت طراحی لوگو چیست؟

به طور کلی هدف از طراحی لوگو این است که به شرکت شما هویت بدهد تا بتوانید مشتریان جدید جذب کنید و میان رقیبان خود تک باشید و بدرخشید. لوگوی خوب داشتن به شما حس اعتماد، غرور و افتخار می‌دهد.

یک لوگوی خوب با اعتبار بخشیدن به حرفه‌ای بودن شما، باعث اعتماد مشتریان به شما می‌شود و افراد و مشتریان جدید را  وادار می‌کند تا شما را انتخاب کنند. زیرا لوگو مانند یک پیوندی می‌باشد میان شما و مشتریان خود.

در واقع، لوگو اولین چیزی است که مصرف کنندگان به آن توجه می‌کنند و یک لوگو با طراحی خوب می‌تواند برای مدت طولانی علاقه و توجه آنها را به کسب و کار شما حفظ کند.

لوگوی شما مانند یک پیغام ارتباطی است که مخاطب آن را می‌بیند.

اساساً، از طریق لوگو، مشتریان شروع به شناسایی یک تجارت می‌کنند. به عنوان مثال، ۹۴ درصد از مصرف کنندگان در سراسر جهان، برند کوکاکولا را تنها با نگاه کردن به لوگوی آن می‌شناسند.

دنیای شرکت‌ها یک حوزه بسیار رقابتی هم برای مشاغل کوچک و هم برای شرکت‌های بزرگ است. بنابراین، شما باید هر کاری که ممکن است انجام دهید تا جلوه و مرکز برند خود را حفظ کنید و آن را بیشتر شناسایی کنید  که یکی از بهترین روش‌ها برای به دست آوردن ارتباط و اعتبار، دریافت لوگوی حرفه‌ای طراحی شده است که با مدل کسب وکار شما همسو باشد.

بنابریان شما باید از یک شرکت و طراح لوگو حرفه‌ای و متخصص کمک بگیرید.

چگونه لوگوها بر برند شما تأثیر می‌گذارند؟

برداشت‌های اولیه از لوگو تأثیر بسیار مهمی بر مشتریان شما می‌گذارد. مصرف کنندگان بر اساس اولین برداشت‌ها از شما و محصول / خدمتتان قضاوت سریع می‌کنند. اگر رضایت زیادی کسب کنند، وفاداری به برند آغاز می‌شود. اعتمادی که در برند شما پیدا می‌کنند به این معنی است که لوگوی شما را به خاطر می‌آورند. همچنین آنها تا حدی بر اساس حرفه‌ای بودن شما، قضاوت سریعی در مورد اینکه آیا با شما تجارت کنند یا خیر، انجام می‌دهند. اگر مشتریان در ابتدا به شما اعتماد نداشته باشند، صرف نظر از اینکه واقعا چقدر واجد شرایط هستید، ادامه می‌دهند و با شخص دیگری تجارت می‌کنند.

تاثیر لوگو در مشتریان:

لوگوی برند تعجب برانگیز است. لوگوی خود را طوری شکل دهید که به یاد ماندنی باشد.

مشتریان با دیدن لوگو برایشان سوال می‌شود که محصولاتتان چیست و یا نوع فعالیتتان در چه زمینه‌ای است؟  سعی کنید طراحی لوگویتان کاملا در زمینه نوع فعالیتتان باشد تا کنجکاوی مشتریان را بر انگیزد و سر نخی برای رسیدن به شما باشد زیرا یک لوگو فقط به ظاهر آن نیست، بلکه به نحوه جلب توجه مصرف کنندگان و تاثیر آن روی آنهاست.

لوگوی خود را مبهم خلق نکنید!

اگر یک لوگو بیش از آنکه در دسترس باشد، مبهم باشد تا آشکار، مشتریان لوگوی شما را اشتباه می‌فهمند. اجازه ندهید طراحی، حواس مصرف کنندگان را پرت کند، این کار نحوه عملکرد شما را زیر سوال می‌برد.

در کل سعی کنید لوگوی الهام بخش و موثر خلق کنید زیرا باعث رونق کسب و کار و در نتیجه افزایش سودتان می‌شود.

چگونه می توان یک لوگوی خوب ایجاد کرد؟
چگونه می توان یک لوگوی خوب ایجاد کرد؟

چرا به لوگوی خوب نیاز داریم؟

اگر لوگوی شما غیرحرفه‌ای به نظر برسد، مردم سریعا تصمیم می‌گیرند که شما را کنار بگذارند و سراغ برند دیگری بروند زیرا لوگوها یک تداعی نمادین عمیق دارند که با خاطرات و احساسات افراد مرتبط است. هر چه لوگوی شما جذاب‌تر باشد توجه مشتریان را جلب می‌کند و میزان رضایت آنها را افزایش می‌دهد.

چگونه می‌توان یک لوگوی خوب ایجاد کرد؟

  • لوگوی یک کسب و کار برای ارتباط سریع با مخاطبان باید واضح باشد. مهم است که لوگوی خود را ساده نگه دارید تا در چندین پلتفرم رسانه‌ای کار کند و در هر اندازه‌ای موثر باشد.
  • تایپوگرافی را انتخاب کنید که نشان دهنده ارزش‌های شما باشد. انتخاب تایپوگرافی اهمیت دارد زیرا بر تجربه کاربر تأثیر می‌گذارد.
  • انتخاب حروف و نحوه چیدمان آنها به اندازه استفاده از رنگ، تصاویر یا گرافیک در ایجاد لوگو و برند مهم است. چرا؟ زیرا مردم شکل ظاهری یک کلمه را با آنچه یک کلمه در واقع می‌گوید مرتبط می‌کنند تا احساس خود را مشخص کنند.
  • رنگ‌ها را هوشمندانه انتخاب کنید. رنگ لوگوی شما نحوه درک آن را تعیین می‌کند و قدرت تصمیم گیری برای خرید را دارد. رنگ احساسات را تحریک می‌کند و به آن معنا می‌بخشد.
  • مطمئن شوید که نام شرکت شما واضح و خوانا باشد. زیرا لوگوی شما می‌تواند روی صفحه نمایش، کارت‌های ویزیت، سربرگ‌ها، تابلوها و بسته بندی‌ها ظاهر شود. به همین دلیل باید از فاصله دور و از نزدیک قابل خواندن باشد.
  • روی منحصر به فرد بودن تمرکز کنید .
  •  از یک عنصر نمادین ساده استفاده کنید. یک عنصر بصری به آن علاقه می‌افزاید و لوگوی شما را به یاد ماندنی می‌کند. باید توجه مصرف کننده را به مدت ۱۰ ثانیه جلب کند تا بتواند آن را به خاطر بسپارد و در مورد آن نظر بدهد.

داشتن یک لوگوی حرفه‌ای به تنهایی کافیست؟

امروزه برندها تلاش می‌کنند تا بیشتر به مشتریان خود نزدیک شوند و بیشتر در ذهن‌ها حک شوند. اما تنها داشتن یک لوگوی حرفه‌ای برای کسب و کار کفایت نمیکند و لازمه کسب و کار موفق در کنار لوگوی حرفه‌ای، نحوه عملکرد عالی نیز می‌باشد.

کاربرد لوگو و اهمیت طراحی لوگو
کاربرد لوگو و اهمیت طراحی لوگو

کاربرد‌های دیگر طراحی لوگو:

  • یکی از کاربرد‌های لوگو استفاده در تبلیغات، استفاده در پروفایل، وب سایت و یا محتوا‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعیست. قطعا همه ما یک صفحه شخصی و یا بیزینسی در شبکه‌های اجتماعی داریم که برای رشد آن به ابزارهای مختلف نیاز داریم. لوگو می‌تواند در این زمینه کار ساز باشد.   استفاده از لوگو در محتواهای منتشر شده در صفحات اجتماعی ما می‌تواند به جایگاه ما اعتبار ببخشد و به بیشتر دیده شدن برند ما کمک کند.
  • یکی دیگر از کاربرد‌های آن، جلوگیری از کپی کردن محتوا بدون ذکر منبع است.
  • استفاده از لوگو در فیلم‌ها و یا محتواهای مربوط به شرکت خود علاوه بر دیده شدن بیشتر، از کپی کردن بدون ذکر منبع آن جلوگیری می‌کند.

رسانه هنر برتر مجری طراحی لوگو، طراحی ست اداری و ثبت برند شما است جهت مشاوره و استعلام قیمت با شماره‌های زیر تماس بگیرید و نمونه کارها را در آدرس وب سایت رسانه هنر برتر می‌توانید ببینید.

۰۹۱۳۳۰۵۵۱۵۶

۰۹۱۲۴۱۸۴۶۰۰

www. saynadesign. com

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا