اسنپایرانتکنولوژی

حمایت از زنان آسیب‌دیده از خشونت در طرح نیکوکاری اسنپ

اسنپ از طرح جدید نیکوکاری‌ اسنپ‌کلاب با نام «حمایت از زنان آسیب دیده از خشونت» خبر داد. این طرح که با همکاری موسسه ارتقای کیفیت زندگی زنان «آتنا» اجرایی می‌شود، ششمین طرح از طرح‌های نیکوکاری باشگاه مشتریان اسنپ در راستای مسئولیت اجتماعی این شرکت است. هدف از اجرای این طرح اختصاص کمک‌هزینه برای حمایت از زنان آسیب‌دیده از خشونت و فرزندانشان است که تحت حمایت موسسه غیرانتفاعی آتنا قرار دارند. زنان در معرض خشونت، ازدواج اجباری، کودک‌همسری و هر نوع اجبار و خشونت فیزیکی جامعه‌ی هدف این طرح هستند.

 نگاهی به آمار جهانی خشونت‌ علیه زنان 

بر اساس آمارهای جهانی برآورد می‌شود که از هر سه زن یک نفر در طول زندگی خود نوعی از خشونت را تجربه کرده است. همچنین آمارهای سازمان ملل نشان می‌دهد تنها ۴۰درصد از زنان پس از مواجهه با خشونت به دنبال کمک یا حمایت بیرونی می‌روند و همین سکوت در برابر خشونت خود می‌تواند چرخه آسیب را ادامه‌دار کند. خشونت علیه زنان و دختران نقض حقوق بشر است و عواقب آن می‌تواند تاثیرات بلندمدتی بر سلامت روحی و جسمی افراد باقی بگذارد. همچنین خشونت علیه زنان یک پدیده فردی نیست بلکه می‌تواند در خانواده، جامعه و کشور هم تاثیرات مخربی داشته باشد.

چتر حمایت خانه‌ی امن آتنا 

آمار مربوط به خشونت‌های خانگی اعمال شده علیه زنان و دختران در کشور نشانگر نیاز جدی به حمایت از این گروه است. اکنون، اسنپ در جدیدترین طرح نیکوکاری خود قصد دارد در این راستا قدم بردارد و در تامین هزینه‌های جاری خانه امن آتنا مشارکت کند.

موسسه «ارتقای کیفیت زندگی زنان آتنا» سال ۹۳ تأسیس شد و سال ۹۷ خانه امن «آتنا» به عنوان اولین خانه امن غیردولتی استان تهران شروع به کار کرد. این خانه علاوه بر اسکان زنان و فرزندان در معرض تهدیدشان با ارائه‌ی مشاوره‌های درمانی و پیگیری‌های حقوقی، تلاش می‌کند از مورد آزار قرار گرفتن مجدد آن‌ها جلوگیری کند و تا امن شدن محیط خانه‌ همراهشان باشد و از طریق آموزش مهارت‌هایی مانند آشپزی، خیاطی و شیرینی‌پزی به توانمندسازی این زنان کمک کند.

نحوه‌ی مشارکت در طرح نیکوکاری اسنپ

کاربران اسنپ می‌توانند بدون پرداخت هیچ مبلغی و تنها با امتیازهای اسنپ‌کلاب خود در این کار نیک سهیم باشند. اسنپ به ازای هر ۲۰۰۰ امتیاز کاربران، مبلغ ۴۰۰۰ تومان به خانه‌ی امن آتنا کمک می‌کند. همچنین کاربران می‌توانند در طرح‌های دیگر نیکوکاری اسنپ‌کلاب برای ساخت دندانپزشکی ویژه افراد دارای معلولیت، کمک به اشتغال مادران کم‌برخوردار و درمان کودکان کم‌برخوردار بستری در بیمارستان نیز مشارکت داشته باشند.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا