تکنولوژی

حمله هکرها به گروه‌های خیریه‌ جمع‌آوری کمک برای پناهجویان اوکراینی

گسترش جنگ سایبری علیه کشورهای عضو ناتو

یکی از مقامات امنیت سایبری اوکراین تصریح کرد که هکرها به تازگی نهادهای خیریه‌ای که برای پناهجویان اوکراینی کمک جمع‌آوری می‌کنند را هدف قرار داده‌اند.

به گزارش آی‌تی‌ایران به نقل از رویترز، گزارشهای اخیر از انجام حملات هکری متعدد به گروه‌های خیریه‌ای حمایت از پناهجویان اوکراینی حکایت دارند. در همین راستا ویکتور ژورا، مسوول سرویسهای امنیت اطلاعات و ارتباطات اوکراین روز چهارشنبه تصریح کرد که «معتقدیم این موارد نشانه دیگری از گسترش جنگ سایبری علیه کشورهای عضو ناتو است». با این حال ژورا جزییات بیشتری از چند و چون این حملات فاش نکرد.

بر اساس آمارهای آژانس پناهجویان ملل متحد، در پی تهاجم اخیر روسیه به اوکراین در ماه فوریه بیش از سه و نیم میلیون اوکراینی از این کشور گریخته‌اند. گفته می‌شود مهاجرت اوکراینی‌ها به کشورها اطراف یکی از جدی‌ترین بحرانهای مهاجری اروپا پس از جنگ جهانی دوم به حساب می‌آید.

اوایل اسفند ماه، رسانه‌های مختلف از وقوع حملات هکری متعدد به گروه‌هایی خبر دادند که در این مدت برای کمک به پناهجویان اوکراینی نجات یافته از جنگ اخیر تلاش می‌کرده‌اند. گفته می‌شود این حملات توسط گروه‌های هکری مرتبط با بلاروس انجام می‌شوند. این حملات فیشینگ در قالب ایمیل‌هایی از طرف سازمان امنیت این کشور ارسال شده‌اند. پس از مشخص شدن ماهیت این حملات، دولت اوکراین هشداری مبنی بر جعلی بودن این ایمیل‌ها منتشر کرد و تاکید شد که فایل‌های ضمیمه شده به این ایمیل‌ها حاوی بدافزار هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا