استارتاپگوناگون

ضرورت ساخت اپلیکیشن برای کسب و کارهای کوچک و بزرگ

فرض کنید یک شرکت بزرگ با کارمندان زیادی دارید! این کارمندان باید روزانه ورود و خروج خود را به طور دقیق ثبت کنند، گاهی اوقات هم نیاز است تا اطلاعاتی را به ما ارائه دهند.

حالا حتماً با خود فکر می‌کنید که همه اینها را می‌توان از طریق اینترنت و برنامه‌های پیام رسان انجام داد. بله درست فکر کردید ولی این روش‌ها دیگر کاملاً قدیمی شده اند. این روزها به لطف اپلیکیشن مدیریت کسب و کارمی توانید به راحتی این اقدامات را انجام دهید و دیگر بهانه‌ای از جانب کسی ندارید که مثلاً آگهی شما را نخوانده یا در ساعت و روز معین در آن حضور نداشته است.

اهمیت طراحی یک طرح تجاری با طراحی اپلیکیشن موبایل به همین جا ختم نمی‌شود! فرض کنید در همان شرکت مشتریانی دارید که باید دائماً اطلاعات را به آنها منتقل کنید یا محصولات جدید را برایشان ارائه دهید! نرم افزار موبایل کار را برای شما آسان‌تر می‌کند و می‌توانید به ساده‌ترین شکل ممکن به مشتریان خود خدمات رسانی کنید.

علاوه بر این، این اپلیکیشن ویژه به کار شما اعتبار می‌بخشد! متأسفانه امروزه بسیاری از شرکت‌ها به روش‌های سنتی هنوز فعالیت می‌کنند. همانطور که مردم و جوامع هر روز در حال تکامل هستند، سایر روش‌های قدیمی هم به تدریج منسوخ شده و روش‌های جدید جایگزین می‌شوند. یکی از آنها نرم افزارهای مخصوص کسب و کار است.

سوال مهم این است که چه کسی می‌تواند از طریق این اپلیکیشن‌ها بهتر و موفق‌تر باشد؟ پاسخ واضح است. همه آنهایی که قبل از رقبای خود این کار را انجام دهند و زودتر از همه به اهمیت طراحی یک اپلیکیشن اختصاصی در کسب و کار خود دست پیدا کنند.

طراحی اپلیکیشن موبایل 

۱-  طراحی اپلیکیشن باعث ارتقاء محصولات و سهولت در انجام خدمات می‌شود.

شرکت‌هایی که در خرید و فروش محصولات یا خدمات خود از اپلیکیشن  استفاده می‌کنند، نتیجه بهتری و موثرتری از کسب و کارشان نسبت به شرکت‌هایی که از اپلیکیشن استفاده نمی‌کنند بدون شک خواهند گرفت.  

استفاده از اپلیکیشن، کسب وکار شما را از سایر رقبا متمایز می‌کند و به روزرسانی‌های مداوم به شما کمک می‌کند تا نتایج بهتری بر اساس علاقه مشتری به محصولات خود دریافت کنید. همچنین می‌توانید از این برنامه برای صرفه جویی در هزینه‌های اضافی دیگر در روش‌های تبلیغاتی مانند تبلیغات در روزنامه و بیلبورد استفاده کنید.

ضرورت ساخت اپلیکیشن برای کسب و کارهای کوچک و بزرگ

۲- استفاده از اپلیکیشن به شما کمک می‌کند تا ارتباط بیشتری با مشتریان خود داشته باشید.

 با کمک اپلیکیشن‌های موبایل، صاحبان مشاغل مختلف این فرصت را دارند تا در زمان واقعی بیشتر  با مشتریان خود در ارتباط باشند. این ارتباط می‌تواند شامل یک تماس تلفنی، چت، تبلیغات یا حتی نظرسنجی هم باشد که همه اینها باعث ایجاد ارتباط دو طرفه و جذب مشتری و وفاداری او می‌شود. این نکته را هرگز فراموش نکنید که مشاغل خوب رابطه خریدار و فروشنده را بلافاصله پس از خرید قطع نمی‌کنند.

۳- استفاده از اپلیکیشن در کسب و کارتان به شما این فرصت طلایی را می‌دهد که بازخورد مشتریان را به طور دقیق دریافت کنید.

مشتریان شما ممکن است چیزی برای گفتن داشته باشند. در یک تجارت خوب، مشتریان باید بتوانند نیازهای محصول یا خدماتی را که ارائه می‌دهید به طور واضح بیان کنند. با این کار شما به خوبی قادرید نیازهای آن‌ها را در قالب بازخورد و حتی شکایت در مورد محصول یا خدمات به شکل اطلاعات کاملی جمع آوری کنید و سعی در بهبود بخشیدن این نیازها خواهید کرد. به همین روال مشتریان از خدمات بهتری بهره مند شده و نتایج خوبی برای شما دارد که به نوبه خود باعث افزایش فروش هم می شود.

ضرورت ساخت اپلیکیشن برای کسب و کارهای کوچک و بزرگ

۴- استفاده از اپلیکیشن‌های موبایل بازگشت سرمایه گذاری را افزایش خواهد داد.

اگر در ابتدای راه نگران تامین هزینه ساخت اپلیکیشن برای کسب و کار خود هستید به شما توصیه می کنیم این موضوع را با یک برنامه نویس حرفه‌ای و کار بلد در میان بگذارید و قبل از انجام هر کاری از او بخواهید تا تمام هزینه‌های موجود را بررسی و برآورد کند. سپس خواهید دید که مزایای استفاده از برنامه‌های تلفن همراه (اپلیکیشن) در تجارت بیشتر از هزینه‌های اولیه‌ای است که برای ایجاد آنها سرمایه گذاری می‌کنید.

۵- با داشتن اپلیکیشن مخصوص کسب و کارتان مشتریان خود را هر روز افزایش می‌دهید.

وقتی اپلیکیشن شما در بازارهای مانند کافه بازار، گوگل پلی، مارکت و… به صورت عمومی در دسترس همگان باشد و به صورت آنلاین در آن تبلیغ کنید، باعث می‌شود تا مشتریان زیادی به سوی شما جذب شوند.

با داشتن اپلیکیشن می‌تواند مشتریان خود را هر روز در روند تغییرات و محصولات جدید قرار دهید. هر چه افراد بیشتر بخواهند در مورد محصول بدانند، اطلاعات بیشتری به دست می‌آورید. بنابراین این افزایش ترافیک احتمالاً باعث افزایش فروش شما نیز خواهد شد. برنامه‌های تلفن همراه همچنین می‌توانند با رسانه‌های اجتماعی ادغام شوند، بنابراین برنامه شما می‌تواند به کسب و کارتان کمک کند تا مخاطبان بیشتری را به صورت آنلاین پیدا کنید.

۶- اپلیکیشن می‌تواند به شما در فروش سریع‌تر کمک زیادی کند.

اگر محصول خاصی دارید که می‌خواهید قبل از زمان مشخصی بفروشید، می‌توانید از این برنامه برای ارسال کدهای تبلیغاتی به مشتریان خود با‌ام تخفیف «برای مدت زمان محدود» استفاده کنید. چنین تبلیغاتی باعث ایجاد انگیزه برای خرید و همچنین ارائه تبلیغات برای برند شما می‌شود.

۷- با استفاده از اپلیکیشن مخصوص شرکت خود، یک کارمند خوب و کاری را استخدام کرده اید.

تصور کنید کارمندی دارید که دائماً فعالیت‌های خوب و بهتری در حوزه کاریتان انجام می‌دهد، ۲۴ساعت شبانه روز کار می‌کند، همیشه اطلاعات صحیحی را در اختیار دیگران و کارفرما قرار می‌دهد و فروش محصولات یا خدمات را افزایش می‌دهد!

 اکنون این برنامه می‌تواند به عنوان یک «کارمند» جدید برای شما باشد. شاید بپرسید چرا؟ از آنجایی که برای بسیاری از مشاغل کوچک که استخدام بیش از یک کارمند می‌تواند ریسک بالایی داشته باشد، استفاده از یک اپلیکیشن می‌تواند بازده سرمایه گذاری با ریسک کمتر و پتانسیل رشد بالاتر را فراهم کند.

۸- شما می‌توانید کسب و کار خود را راحت‌تر تجزیه و تحلیل کنید.

یکی از مزایای استفاده کردن از اپلیکیشن اندروید یا iOS این است که می‌توانید به راحتی اطلاعات را جمع آوری کنید، زیرا برنامه همیشه در تلفن شما است و این امکان را می‌دهد تا تعاملات را به آسانی ردیابی کنید و به محصولاتی که کاربران علاقه مند هستند پی ببرید. همچنین به شما کمک می‌کند تا تعیین کنید چگونه محصولات خود را با روش بهتری به مشتریان هدف عرضه نمایید.

۹- داشتن یک اپلیکیشن در واقع یک ابزار بازاریابی در اختیار شماست.  

مفهوم بازاریابی دیجیتال که به دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) هم معروف است که با وجود وب سایت یا اپلیکیشن شکل می‌گیرد. با کمک این بازاریابی افراد می‌توانند خدمات و محصولات خود  را بیشتر در معرض نمایش عموم  قرار دهند و در نتیجه فروش  را افزایش می‌دهد.

در این حالت، کاربران می‌توانند توضیحات و بررسی‌های محصول را به صورت آنلاین مطالعه کرده و به بحث، مقایسه و خرید بپردازند که در این صورت اپلیکیشن بخشی از ابزار بازاریابی محسوب می‌شود.

۱۰- تصویر برند خود را با اپلیکیشن افزایش دهید.

مزیت آخری که می‌توان برای طراحی اپلیکیشن بیان کرد، افزایش تصویر برند شماست. اپلیکیشن‌های موبایل هویت و کسب و کار افراد را در فضای مجازی مطرح می‌سازند. اگر شما بتوانید یک اپلیکیشن به روز با خدمات خوب در اختیار مشتریان قرار دهید در نتیجه مشتریان وفاداری جذب شما می‌شوند.

نتیجه گیری

نیاز به استفاده از اپلیکیشن‌ها در شرکت‌های کوچک و حتی بزرگ به قدری زیاد است که با خواندن این مطلب قطعاً سعی می‌کنید به نوعی در فکر راه اندازی آن برای کسب و کار خود باشید.

در شرکت برنامه نویسی وب نگاه با داشتن نیروهای متخصص و تجربه چندین ساله، ایده‌های شما را با طراحی اپلیکیشن کاربردی در انواع سیستم عامل اندروید (Android), آی او اس (iOS) و و ویندوز موبایل تبدیل می‌کند.  ما برنامه‌های موبایل را به طور کامل طراحی و توسعه می‌دهیم، و اطمینان می‌دهیم که تمام سوالات شما راه‌حل‌های مناسب را دریافت می‌کنند. برای دانستن بیشتر به سایت وب نگاه مراجعه فرمایید.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا