ارز دیجیتالتکنولوژی

مدیرعامل سابق توییتر به دنبال ساخت سیستم استخراج بیت‌کوین

شرکت پرداخت دیجیتال بلاک (Block) متعلق به جک دورسی مدیرعامل سابق توییتر، در حال ساخت یک «سیستم منبع‌باز استخراج بیت‌کوین» است.

توماس تمپلتون مدیر تیم سخت‎افزار شرکت بلاک با انتشار چند توییت رسما این موضوع را تایید و عنوان کرد که هدف از راه‌اندازی این سیستم، عرضه پلتفرمی‌با ویژگی‌هایی همچون سهولت در دسترسی، قابل اعتماد بودن، عملکرد مناسب و مصرف انرژی بهینه بوده است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، بلاک قصد دارد تا از طریق طراحی این سیستم، فرآیند استجراخ را غیرمتمرکزتر کرده و به نوبه خود، شبکه کلی بیت‌کوین را انعطاف‌پذیرتر کند.

به عبارتی دیگر، افزایش بهای ارزهای دیجیتال، باعث شده تا حجم فرآیندهای استخراج نیز به طور محسوسی افزایش یابد و اگر این فرآیندها بدون در نظر گرفتن پیامدهای مرتبط با این فرآیندها صورت گیرد، چالش‌هایی در این زمینه به وجود خواهد آمد. بنابراین، این احتمال وجود دارد که گروه کوچکی از ماینرها روی این شبکه متمرکز شوند.

تمپلتون می‌گوید که غیرمترمز کردن فرآیند استخراج، یک ضرورت در رازمدت و برای آینده‌ای است که شبکه در آن کاملا غیرمترمز و بدون مجوز باشد. وی اعلام کرد که بلاک در حال ساخت سیستم جدید و اختصاصی  ASIC خود است و برای این منظور، نیازمند به‌کارگیری تیمی‌جدید از مهندسان حوزه نرم‌افزار است.

در واقع، این ایده مبتنی بر ساخت سیستمی‌یکپارچه با کارایی بالا پایه‌ریزی شده که منبع باز نیز است. دورسی پیشتر اعلام کرده بود که می‌خواهد استخراج بیت‌کوین به اسانی وصل کردن یک دستگاه به منبع برق باشد.

شرکت بلاک در ژوئیه سال گذشته رسما اعلام کرد که در حال ساخت یک کیف پول سخت‌افزاری بیت کوین است تا بتواند استفاده و استخراج این ارز دیجیتال را به شکلی فراگیری و قابل دسترس برای همه ارائه کند.

این شرکت همچنین به مشتریان خود اجازه می‌داد تا با استفاده از اپلیکیشن Cash App، نسبت به خرید و فروش بیت کوین اقدام کنند. مدت‌هاست که جک دورسی، مدیرعامل سابق توییتر از حامیان اصلی بیت کوین است و حتی این علاقه را با درج #Bitcoin در قسمت بیوی پروفایل شخصی خود در توییتر ابراز کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا