بازیمایکروسافت

مایکروسافت تولید ایکس‌باکس وان را متوقف کرد

مایکروسافت اعلام کرد تولید تمامی کنسول‌های ایکس باکس وان را متوقف کرده است. مایکروسافت دلیل این اقدام را تمرکز روی تولید کنسول ایکس باکس سری ایکس اعلام کرده است. مایکروسافت در ابتدا تولید “ایکس باکس وان ایکس” و “ایکس باکس وان اس” را پیش از آغاز تولید “ایکس باکس سریز ایکس” در سال ۲۰۲۰ متوقف کرده بود.

مایکروسافت دو مدل “ایکس باکس سری ایکس” را در سال ۲۰۲۰ و هفت سال پس از عرضه نسل قبلی کنسول‌های خود روانه بازار کرد تا از رونق محصولات الکترونیکی در دوران پاندمی و هزینه مصرف کنندگان روی بازی بی‌بهره نماند. با این حال صنایع متعددی در سراسر جهان با کمبود کم سابقه ریزتراشه های نیمه رسانا روبرو شده اند که باعث تاخیر در تحویل محصولات متعدد شده است.

بر اساس گزارش رویترز شرکت نینتندو به دلیل کمبود قطعات، کنسول بازی سوئیچ را ۲۰ درصد کمتر از برنامه اولیه تولید خواهد کرد.

سونی هم هفته جاری اعلام کرد به تولید کنسول بازی پلی استیشن ۴ ادامه می دهد تا کمبود تولید کنسول پلی استیشن ۵ را جبران کند. این غول ژاپنی که از نوامبر سال ۲۰۲۰ با کمبود عرضه کنسول پرچمدار پلی استیشن ۵ روبرو شده است، اواخر سال میلادی گذشته به تولیدکنندگان قراردادی اعلام کرد تا پایان سال ۲۰۲۲ به تولید مدل قبلی پلی استیشن ادامه می دهد. اگرچه سونی هرگز رسما اعلام نکرد چه زمانی تولید پلی استیشن ۴ را متوقف خواهد کرد اما پیش از این تصمیم داشت تولید این کنسول را در پایان سال ۲۰۲۱ متوقف کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا