تکنولوژیگوگل

انتشار اطلاعاتی جدید از قابلیت‌های احتمالی اندروید ۱۳

اگرچه حدود ۹ ماه به عرضه اندروید ۱۳ فاصله داریم اما شواهد نشان می‌دهد که مهندسان گوگل از هفته‌ها قبل، کار روی این آپدیت جدید را آغاز کرده‌اند و اخیرا اطلاعات و تصاویر جدیدی از آن به بیرون درز کرده است.

وب‌سایت XDA-Developers به تصاویری از منابع ناشناس دست یافته که در آن، به برخی ویژگی‌ها و مشخصات احتمالی اندروید ۱۳ اشاره شده است. اما قبل از پرداختن به این موارد، باید توجه داشت که این اطلاعات از نسخه‌های اولیه اندروید ۱۳ به‌دست آمده و ممکن است هرگز به مرحله تست و استفاده در این به‌روزرسانی نرسد.

قابلیت App Language

گوگل برای اولین بار قصد دارد تا از قابلیتی به نام App Language در اندروید ۱۳ استفاده کند. این ویژگی به کاربر اجازه می‌دهد تا زبان رابط کاربری را برای هر اپلیکیشن انتخاب کند.

در حل حاضر، این قابلیت با اسم رمز Panlingual در دست توسعه است و از طریق مراجعه به بخش Settings، سپس System، بعد از آن Language & input و در نهایت App Language قابل دسترسی خواهد بود.

در این قابلیت، زمانی که یک اپلیکیشن انتخاب شود، کاربر به صفحه App Language هدایت خواهد شد و می‌تواند تنظیمات مربوط به زبان را اعمال کند.

ابزار Notification Control

قابلیت جدید دیگر برای اندروید ۱۳، ابزار نوتیفیکیشن کنترل نام دارد که می‌تواند امکان مدیریت بهتر نوتیفیکیشن‌های غیرضروری را برای کاربران فراهم کند. در واقع با کمک این ابزار، کنترل دسترسی و نمایش نوتیفیکیشن‌ها به اپلیکیشن‌هایی همچون دوربین یا موقعیت مکانی کاربر به شیوه دقیق‌تری اعمال خواهد شد و کاربر تعیین می‌کند که چه اپلیکیشنی اجازه ارسال نوتفیکیشن را خواهد داشت.

انتشار اطلاعاتی جدید از قابلیت‌های احتمالی اندروید ۱۳

اگرچه در اندروید ۱۲ قابلیت غیرفعال کردن نوتیفیکیشن‌ها برای هر اپلیکیشن به طور جداگانه وجود دارد اما این ویژگی برای افرادی که آشنایی چندانی با بخش‌های مختلف گوشی‌های هوشمند ندارند و نمی‌توانند به راحتی از این قابلیت‌ها استفاده کنند، کمی‌گیج‌کننده است.

در بخش دیگری از گزارش وب‌سایت مذکور به ویژگی دیگری به نام TARE اشاره کرده که برگرفته از عبارت The Android Resource Economy است. فعلا اطلاعات زیادی از این قابلیت در دست نیست اما به نظر می‌رسد که مربوط به سیستمی‌است که در صورت کم بودن شارژ باتری، محدودیت‌هایی را روی فعالیت برخی اپلیکیشن‌ها اعمال خواهد کرد.

همچنین گزینه دیگری وجود دارد که به کاربران امکان می‌دهد تا یک ویجت ساعت در لاک اسکرین روی یک خط مشخص و صرف‌نظر از دیگر نوتیفیکیشن‌ها نمایش دهد. گفته می‌شود که در اندروید ۱۳، کدک LC3 نیز برای پخش صوتی پشتیبانی خواهد شد. این فناوری می‌تواند در پخش باکیفیت فایل‌های صوتی بسیار تاثیرگذار باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا