شبکه‌های اجتماعیگوگل

پایان امپراطوری گوگل؛ تیک‌تاک پرترافیک‌ترین وب‌سایت جهان در سال ۲۰۲۱

وب‌سایت تیک‌تاک توانست با پشت سر گذاشتن گوگل و جذب بیشترین ترافیک، رتبه نخست پربازدیدترین وب‌سایت جهان را در سال ۲۰۲۱ از آن خود کند.

نتایج بررسی‌های شرکت Cloudflare روی میزان ترافیک وب‌سایت‌ها در جهان نشان می‌دهد که از ماه فوریه سال جاری، وب‌سایت تیک‌تاک با رشد محسوسی در حجم ترافیک و میزان بازدید مواجه شد و این روند در ماه‌های مارس و ژوئن نیز تکرار شد تا این که از ماه آگوست، تیک‌تاک توانست بیشترین میزان ترافیک را به خود اختصاص دهد.

تیک‌تاک در حالی توانست به چنین موفقیت بزرگی دست یابد و به سلطه چندین ساله گوگل پایان دهد که در سال گذشته و طبق گزارش Cloudflare، وب‌سایت تیک‌تاک در رتبه هشتم پربازدیدترین‌ها جای گرفته بود.

تیک‌تاک که تحت مالکیت شرکت چینی بایت‌دنس قرار دارد، فعالیت خود را از آگوست ۲۰۱۸ آغاز کرد و توانست در این مدت زمان کم، طرفداران زیادی را در سراسر جهان به خود جذب کند. این شبکه اجتماعی در دوران همه‌گیری کرونا، رشدی انفجاری را تجربه کرد به طوری که طبق گزارش‌ها، میزان استفاده از این اپلیکیشن در میان افراد ۱۵ تا ۲۵ سال با رشد ۱۸۰ درصدی همراه بود.

همچنین در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ و با شیوع گسترده همه‌گیری، میزان دانلود تیک‌تاک از مرز ۳۱۵ میلیون عبور کرد. در ماه ژوئیه امسال نیز شرکت تحقیقاتی Sensor Tower، اعلام کرد که تیک تاک توانست به تعداد دانلود بیش از ۳ میلیارد بار برسد که تاکنون تنها شرکت فیسبوک توانسته به چنین موفقیتی دست یابد.

طبق اسنادی که اخیرا منتشر شده، موفقیت تیک‌تاک در الگوریتم آن نهفته است، بدین معنی که این شبکه اجتماعی به صورت هدفمند صفحه هوم– For You- کاربران را با محتواهای متنوع پر می‌کند و همین مساله باعث جذابیت و ترغیب کار با این اپلیکیشن می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا