اپل

اپلیکیشن اندرویدی Tracker Detect اپل برای جلوگیری از سوءاستفاده از ایرتگ عرضه شد

اپل به‌تازگی اپلیکیشن اندروید جدیدی به نام Tracker Detector را طراحی و عرضه کرده که می‌تواند به دارندگان دستگاه‌های اندرویدی کمک کند تا از احتمال ردیابی موقعیت‌شان توسط محصولاتی همچون ایرتگ یا دیگر دستگاه‌های مبتنی بر قابلیت Find My باخبر شوند.

این اپلیکیشن به گونه‌ای طراحی شده که به محض شناسایی ردیاب ایرتگ که با مالک آن فاصله دارد، این موضوع را به کاربر اطلاع داده و آن را به صورت یک «ایرتگ ناشناس» نمایش می‌دهد. حال اگر این ایرتگ یا هر ردیاب هوشمند دیگری برای مدت ۱۰ دقیقه، همراه با کاربر حرکت و وی را دنبال کند، مالک دستگاه اندرویدی می‌تواند دستور پخش صدا را به ردیاب ارسال کند تا از این طریق بتواند آن را راحت‌تر پیدا کند.

پس از پیدا کردن ردیاب نیز دستورالعمل جدا کردن باتری یا غیرفعال کردن ردیاب از طریق این اپلیکیشن به کاربر ارائه می‌شود. خوشبختانه استفاده از این برنامه نیازی به داشتن اکانت اپل ندارد و همانطور که اشاره شد، می‌توان با کمک این اپلیکیشن، ردیاب‌های دیگری همچون Chipolo One Spot را نیز شناسایی و موقعیت‌یابی کرد.

سخنگوی گوگل در گفت‌وگو با وب‌سایت Engadget عنوان کرد: ایرتگ قادر به ارائه قابلیت‌های امنیتی و مرتبط با حریم شخصی پیشرفته‌ای است و امروز در جهت توسعه این قابلیت‌ها، امکانی جدید را به دستگاه‌های اندرویدی اضافه کردیم. اپلیکیشن Tracker Detect به کاربران اندروید این امکان را می‌دهد تا ردیاب ایرتگ یا دیگر ردیاب‌های مبتنی بر قابلیت Find My را که بدون اطلاعاشان، آنها را همراهی می‌کنند، اسکن و شناسایی کنند. ما در حال ارتقای سطح حریم خصوصی و امنیت اطلاعات کاربران خود و همچنین این صنعت هستیم و امیدواریم که دیگر شرکت‌ها نیز در این مسیر قدم بردارند.

اپلیکیشن اندرویدی Tracker Detect

اپلیکیشن Tracker Detect در حالی عرضه شد که در طی ماه‌های اخیر، گزارش‌های متعددی در خصوص سوءاستفاده از ردیاب اپل ایرتگ و جاسوسی از موقعیت مکانی افراد منتشر شده است. برای مثال، اخیرا در کشور کانادا، سارقان با اتصال ایرتگ ۲۹ دلاری اپل به خودروهای لوکس و گران‌قیمت، موقعیت آنها را ردیابی و در بهترین فرصت نقشه سرقت خود را اجرایی می‌کنند.

البته اپل نیز در ماه ژوئن در اقدامی‌به منظور محدود کردن این تلاش‌ها، آپدیتی را برای ردیاب خود منتشر کرد که بر اساس آن، اگر ایرتگ بین ۸ تا ۲۴ ساعت در فاصله مکانی زیادی نسبت به شخص صاحب آن و دستگاه اپل بماند. شروع به بوق زدن می‌کند. در حالی که پیشتر این قابلیت برای سه روز تنظیم شده است.

اینکه تاچه اندازه اپلیکیشن اندرویدی Tracker Detect می‌تواند از افراد در برابر سوءاستفاده‌های احتمالی محافظت کند، به میزان دانلود و استقبال از آن بستگی دارد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا