استارتاپکافه بازار

تلاش «بازار» برای ایجاد رقابتی عادلانه‌تر و جلوگیری از فریب کاربران

اپلیکشن‌های متخلف از نتایج جستجوی بازار حذف می‌شوند

پلتفرم «بازار» با هدف کمک به کاربران در انتخاب اپلیکیشن‌های درست و ایجاد یک فضای رقابتی سالم و به دور از تخلف برای توسعه دهندگان، راهکار جدیدی ارائه کرده است. به موجب اطلاعیه جدید این پلتفرم، شناسایی رفتارهای مشکوکی که با هدف القای تصورات غلط به کاربران و ترغیب آنها به نصب صورت بگیرد، منجر به اعمال محدودیت‌هایی جدی برای اپلیکیشن متخلف خواهد شد.

اپ استور بازار
تمامی این اقدامات با هدف ارائه اطلاعات صحیح و شفاف به کاربران و کمک به ایجاد بستری عادلانه برای رقابت میان توسعه‌دهندگان بازی و برنامه اجرایی شده و تداوم خواهد داشت.

طبق اعلام «بازار»، هرگونه رفتار فریب‌کارانه در بخش‌های مختلف بازی و برنامه، مانند قسمت نظرات، امتیازها، سیستم جستجو و آمار نصب در بازار شناسایی و با آن برخورد خواهد شد. برخورد با برنامه‌ها و بازی‌هایی که مرتکب تخلف شده‌اند، بدون اطلاع قبلی و به شیوه‌های متفاوتی صورت خواهد گرفت. مهم ترین محدودیت های در نظر گرفته شده برای اپلیکیشن های متخلف عبارتنداز:

  • حذف از نتایج جستجوی بازار
  • حذف از لیست برنامه‌ها و بازی‌های برگزیده و پیشنهادی
  • حذف نظرات، امتیازها یا آمار نصب و نمایش‌ندادن آن‌ها به کاربران

درصورتی‌که نسبت به برخورد بازار با یک برنامه یا بازی اعتراضی وجود داشته باشد، با ارائه مستندات معتبر می‌توان برای بررسی مجدد برنامه درخواست ارسال کرد. به‌منظور ثبت درخواست بررسی، لازم است مستندات مربوطه در همراهی با نسخه‌ی تکمیل‌شده‌ی این فرم ارسال شود.

همچنین، هرگونه پیام نامعتبری که با نام بازار، توسعه‌دهندگان را به ارتقاء برنامه و بازی از راه‌های غیرقانونی دعوت کند جعلی است و از سوی بازار به هیچ وجه تأیید نمی‌شود. رشد برنامه‌ها و بازی‌ها در بازار تنها از مسیرهای تعریف‌شده‌ی قانونی تحقق پیدا می‌کند و مبتنی بر عملکرد مثبت برنامه و رضایت کاربران است.

به تمامی توسعه دهندگان توصیه شده تا نسبت به تمامی رفتارهایی که حول برنامه‌های توسعه داده شده آنها انجام می‌شود هوشیار باشند و چنانچه معتقدند رخداد مشخصی با هدف خرابکاری در حال انجام است، حتما کارشناسان بازار را در جریان بگذارند.

تمامی این اقدامات با هدف ارائه اطلاعات صحیح و شفاف به کاربران و کمک به ایجاد بستری عادلانه برای رقابت میان توسعه‌دهندگان بازی و برنامه اجرایی شده و تداوم خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا