تکنولوژی

بیست‌و‌یکمین دوره مسابقات بین‌المللی برنامه‌نویسی دانشگاه امیرکبیر برگزار شد

بیست و یکمین دوره مسابقات بین المللی آنلاین برنامه نویسی (ICPC) در روز هفتم آبان ماه امسال با حضور تیم‌هایی از دانشگاه‌ها و مدارس کشور و همچین تیم‌های بین‌المللی در دو بخش دانشجویی و دانش آموزی توسط انجمن علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر و با حمایت تیم منابع انسانی دیجی‌کالا برگزار شد. این مسابقه یکی از معتبرترین مسابقات دانشگاهی در حوزه برنامه‌نویسی و تفکر الگوریتمی است که هر ساله توسط انجمن علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر و در راستای آمادگی و انتخاب تیم‌های برتر برای حضور در مسابقات کشوری برگزار می‌شود.

در این مسابقات که به صورت مرحله‌ای برگزار شد، شرکت کنندگان در قالب تیم‌های سه نفره با هم به رقابت پرداختند و راه حل‌های خود را به سوالات طرح شده، به یکی از زبان‌های مجاز در مسابقه (C، C++، Java, Python) به سیستم داوری ارسال کرده و در نهایت تیم‌های شرکت کننده بر اساس تعداد پاسخ‌های درست، رتبه بندی شدند. این مسابقات با حضور تیم‌های مختلفی از ۳۱ دانشگاه و ۲۰ مدرسه برگزار شد.

در پایان مسابقات ACM ۲۰۲۱ به تیم‌های اول تا سوم دانش آموزی یک سری هدایا و همچنین یک یادگاری از طرف دیجی‌کالا اهدا شد.

لازم به ذکر است تیم‌های دانشجویی برنده در این مسابقه در ادامه در مسابقات «ICPC» دانشگاه شریف شرکت می‌کنند و برنده آن مسابقات نیز در ادامه در مسابقات جهانی شرکت خواهد کرد.

مسابقات ACM ۲۰۲۱ دانشگاه امیرکبیر با حمایت تیم منابع انسانی دیجی‌کالا برگزار شد.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا