بازیسونی

هزینه 10 دلاری ارتقای بازی‌های PS4 به PS5

از سال آینده میلادی، سونی برای آپگرید کردن بازی‌های پلی استیشن 4 به نسخه پلی استیشن 5، هزینه ای 10 دلاری از گیمرها دریافت خواهد کرد.

این یعنی، اگر شما نیز جزو یکی از ده‌ها میلیون دارنده پلی استیشن 4 هستید و قصد خرید پلی استیشن 5 را دارید، متاسفانه باید برای استفاده از بازی‌هایی که قبلا هزینه خرید آن را پرداخت کرده‌اید، نیز مبلغی اضافی بپردازید.

طبق سیاست جدید سونی، برای بازی‌های به اصطلاح کراس-جنریشنال (بازی هایی که ادامه آنها در نسخه بعدی کنسول ارائه می شود)، همانند بازی God of War و Gran Tourismo، کاربران ‌می‌بایست مبلغ 10 دلار را پرداخت کنند.

زمانی که کنسول‌های جدید وارد بازار ‌می‌شوند، بسیاری از بازی‌های این کنسول‌های جدید، پیشتر برای نسخه قبلی آنها نیز عرضه شدند و از این رو، کاربران ‌می‌توانند ادامه ماجراجویی‌ها و پیشروی‌های خود را در نسل جدید این کنسول دنبال کنند. اما اکنون سونی اعلام کرد که ارتقای بازی‌ها از نسخه پلی استیشن 4 به نسخه پلی استیشن 5، مشمول پرداخت 10 دلار از سوی کاربران خواهند بود.

در حال حاضر، حدود 10 میلیون پلی استیشن 5 به فروش رفته و به دلیل مشکلاتی که در تولید و تامین قطعات این کنسول وجود دارد، سونی نتوانسته در پاسخگویی به نیاز بازار و خریداران، موفق عمل کند و کاربران با کمبود این کنسول در بازار مواجه‌اند. از طرفی، بیش از 116 میلیون دستگاه پلی استیشن 4 در خانه‌های کاربران در سراسر جهان وجود دارد که بخش زیادی از آنها به دنبال خرید نسخه جدید این کنسول هستند.

اما طبق گفته سونی، زمانی که دارندگان پلی استیشن 4 پس از هفته‌ها انتظار، موفق به خرید پلی استیشن 5 شوند، بازی‌های کراس-جنریشنال به صورت خودکار و رایگان آپگرید نخواهند شد. بلکه، این فرآیند در ازای پرداخت 10 دلار به این شرکت اتفاق خواهد افتاد.

سونی در حالی چنین سیاستی را اتخاذ کرده که رقیب آن یعنی مایکروسافت، در این زمینه عملکرد متفاوت و برعکسی را در پیش گرفته است. طبق گفته مایکروسافت، دارندگان بای‌های ایکس باکس در هر کدام از نسخه‌های این کنسول، ‌می‌توانند آن را در نسخه‌های جدید نیز اجرا کنند.

افزون بر این، بازی Horizon Forbidden West که قرار است سال آینده عرضه شود، با قیمت 70 دلار به فروش خواهد رسید. این در حالی است که نسخه پلی استیشن 4 این بازی با قیمت 60 دلار عرضه شد. این قضیه در خصوص بازی‌های God of War: Ragnarok و Gran Turismo 7 نیز صدق ‌می‌کند.

منبع
businessinsider

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا