تکنولوژیشبکه‌های اجتماعی

برنامه جدید اینستاگرام برای نمایش محتواهای موردعلاقه

مشخص کردن برخی اکانت‌ها به‌عنوان Favorites

اینستاگرام به‎‌تازگی تست قابلیت جدیدی تحت عنوان Favorites را آغاز کرده که بر اساس آن، کاربران ‌می‌توانند اکانت‌های مهم و مورد علاقه خود را مشخص کنند تا پست‌های آنها، بالاتر از پست سایر کاربران نمایش داده شود.

به نظر ‌می‌رسد که گلایه‌های کاربران مبنی بر دردسرهایی که برای پیدا کردن پست‌های متعلق به اکانت‌های مورد علاقه‌شان وجود دارد، در تصمیم اینستاگرام برای تست و عرضه این قابلیت مورد انتظار بی‌تاثیر نبوده است. اطلاعات مربوط به این قابلیت که برای اولین بار توسط یکی از توسعه‌دهندگان وب به نام الساندرو پالوتزی منتشر شده، نشان ‌می‌دهد که با Favorites، این مشکل برطرف خواهد شد و پست‌های اکانت‌های علامت‌گذاری شده با این قابلیت، بالاتر از دیگر پست‌ها ظاهر خواهند شد.

البته اینستاگرام در سال 2017 نیز قابلیت Favorites را با عملکردی متفاوت مورد آزمایش قرار داد. این ویژگی به کاربران اجازه ‌می‌داد تا مخاطبان و کاربران مشاهده‌کننده برخی پست‌های خود را محدود کنند و همه دنبال‌کنندگانشان قادر به تماشای این پست‌ها نباشند.

اما نسخه 2021 قابلیت Favorites، بیش از همه به فید این شبکه اجتماعی بر‌می‌گردد و به اینستاگرام ‌می‌گوید که چه اکانت‌هایی برای کاربر از اهمیت بیشتری برخوردار است و نمایش پست‌های آنها را در اولویت بگذارد.

در واقع، این ویژگی کاربردی نشان ‌می‌دهد که اگرچه ممکن است کاربر، برندها و تولیدکنندگان محتوای مختلفی را دنبال کند، اما پست‌ها و محتوای همه این اکانت‌ها الزاما از یک درجه اهمیت برخوردار نیستند و نباید با پست‌های دوستان نزدیک و اعضای خانواده در یک سطح قرار گیرند.

در حال حاضر، ترتیب نمایش پست‌ها در اینستاگرام بر اساس زمان انتشار و همچنین نحوه تعامل کاربر با این پست‌هاست. هدف قابلیت Favorites این است که اگرچه ممکن است کاربر، پست‌هایی را لایک کند اما این موضوع نمی‌تواند روش خوبی برای اولویت‌دهی نمایش پست‌ها در فید باشد.

هنوز مشخص نیست که آیا قابلیت Favorites، به صورت رسمی‌عرضه خواهد شد یا خیر و یا چه تغییراتی را در حین عرضه به خود خواهد دید؛ اما در صورت عرضه عمومی، احتمالا به قسمت منوی اکانت و پایین گزینه Close Friends اضافه خواهد شد.

منبع
Theverge

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا