مایکروسافت

اولین نسخه آزمایشی ویندوز ۱۱ عرضه شد

مایکروسافت ساعاتی پیش، عرضه اولین نسخه آزمایشی یا همان بتای ویندوز ۱۱ را آغاز کرد و کاربرانی که در طرح ویندوز اینسایدر ثبت‌نام کرده‌اند، قادر به دریافت این نسخه خواهند بود.

تا پیش از این، ویندوز ۱۱ تنها در اختیار برخی توسعه‌دهندگان قرار گرفته بود اما اکنون نسخه بتای آن که نسبت به نسخه توسعه‌دهنده، به پلتفرم نهایی ویندوز ۱۱ شباهت بیشتری دارد، عرضه شده است. با این حال، به کاربران توصیه می‌شود تا این نسخه را روی یک سیستم تست یا پارتیشن ثانویه نصب کنند.

همچنین برای دریافت نسخه بتای ویندوز ۱۱، سیستم مورد نظر می‌بایست حداقل مشخصات مورد تایید مایکروسافت را داشته باشد که برای پی بردن به این امر، می‌توان به صفحه معرفی‌شده از سوی این شرکت مراجعه کرد.

با این حال، کاربرانی که نسخه پیش‌نمایش توسعه‌دهنده ویندوز ۱۱ را نصب کرده‌اند، می‌توانند به نسخه بتا سوییچ کنند. برای این کار باید مراحل Settings، سپس Windows Update و پس از آن Windows Insider Program را دنبال کرده و در نهایت روی تنظیمات اینسایدر کلیک و آن را انتخاب کنند.

معمولا در سوییچ کردن از نسخه توسعه‌دهنده به نسخه بتا، می‌بایست سیستم عامل مجددا نصب کرد اما طبق اطلاعاتی که در اکانت توییتری ویندوز اینسایدر آمده، این امکان برای کاربران فراهم شده تا «در یک بازه زمانی کوتاه» فرآیند سوییچ کردن را بدون نیاز به نصب مجدد سیستم عامل انجام دهند.

در این حالت، تنها اتفاقی که می‌افتد، ریبوت شدن سیستم است. اما آنهایی که از کاربران ویندوز ۱۰ هستند و می‌خواهند سفر به پلتفرم ویندوز ۱۱ را تجربه کنند، می‌توانند از طریق مراجعه به این صفحه، در برنامه بتای مایکروسافت ثبت‌نام کنند.

اگرچه غالبا، نسخه‌های بتا از نسخه‌های توسعه‌دهنده از ثبات بیشتری برخوردار است اما در هر صورت، نام «آزمایشی» روی آن‌ها سنگینی می‌کند و این یعنی می‌توانند دارای باگ‌ها، ایرادات فنی و عدم کارکرد صحیح برخی ویژگی‌ها باشند.

منبع
Theverge

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا