تکنولوژی

دارندگان هارد درایوهای My Book live، فورا اتصال اینترنت هارد را قطع کنند

وسترن دیجیتال، شرکتی که تولید انواع‌هارد از جمله مدل‌های My Book Live را بر عهده دارد، اخیرا از کاربران‌هارد درایوهای سری My Book Live خواسته تا اتصال اینترنت این‌هاردها را به منظور جلوگیری از حذف فایل‌ها و اطلاعات موجود در آن، قطع کنند.

هارد درایوهای سری My Book به دلیل قیمت مناسب خود، جز محصولات محبوب بازار به شمار ‌می‌روند.‌هارد درایوهای My Book، برخلاف دیگر حافظه‌های ذخیره‌سازی اکسترنال که ارتباط میان‌هارد و رایانه از طریق کابل USB فراهم ‌می‌شود، به واسطه کابل اترنت به یک شبکه محلی متصل ‌می‌شوند تا کاربر بتواند از راه دور و از طریق زیرساخت‌های ابری وسترن دیجیتال به اطلاعات و فایل‌های خود دسترسی داشته باشد.

وسترن دیجیتال، این شیوه ارتباط و دسترسی به فایل‌ها در‌هارد درایوهای سری My Book خود را به عنوان یک فضای ابری شخصی توصیف کرد. اما ساعاتی پیش، مشکلی در صفحه پشتیبانی محصولات وب‌سایت وسترن دیجیتال مشاهده شد که در آن کاربران، از پاک شدن بی‌دلیل اطلاعات و فایل‌های موجود در این‌هارد درایوها خبر ‌می‌دهند.

به گفته کاربران، فایل‌های روی این‌هارد درایوها به شیوه نامشخصی حذف ‌می‌شود و‌هارد بدون آنکه هیچ اقدا‌می‌از سوی کاربر صورت گیرد، فکتوری ریست ‌می‌شود. با انتشار این گزارش‌ها از سوی کاربران، وسترن دیجیتال تحقیقات خود را برای پی بردن به چرایی بروز این اتفاق آغاز کرده است.

اما به نظر ‌می‌رسد که یک بدافزار باعث بروز این اختلال شده است. وسترن دیجیتال نیز از کاربران خواسته تا فورا اتصال اینترنت‌هارد درایوهای خود را قطع کنند تا این شرکت بتواند منشا بروز این مشکل و نحوه رفع آن را به منظور حفاظت از اطلاعات کاربران شناسایی کند.

هنوز هیچ یک از کاربران گزارشی را مبنی بر بازگشت دوباره اطلاعات پاک‌شده در پی بروز این اختلال منتشر نکرده‌اند. با این حال، وسترن دیجیتال از کاربران خواسته تا اتصال اینترنت این‌هاردها را قطع کنند تا بتوان از این طریق، مانع از پاک شدن فایل‌ها و اطلاعات شخصی‌ در این‌هاردها شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا