گوگل

ردیابی گوشی‌های اندرویدی همانند آیفون‌ها، به زودی امکان‌پذیر می‌شود

اخیرا اطلاعاتی مرتبط با قابلیت Find My Device در نسخه بتای گوگل پلی سرویس مشاهده شده که نشان می‌دهد در آینده نزدیک، کاربران اندروید می‌توانند از با ایجاد شبکه‌ای، گوشی‌های مفقودی خود یا دیگر کاربران را به راحتی پیدا کنند.

این چنین به نظر می‌رسد که شرکت گوگل به دنبال راه‌اندازی یک شبکه Find My Device است که به دیگر کاربران دستگاه‌های اندرویدی اجازه می‌دهد تا موقعیت مکانی گوشی یا تبلت اندرویدی گم‌شده را برای مالک آن ارسال کنند.

با کمک این شبکه ارتباطی جدید، گوشی‌هایی که در نزدیکی دستگاه‌های مفقودی قرار دارند، قادر خواهند از طریق بلوتوث (احتمالا) اطلاعاتی را برای صاحب دستگاه ارسال کنند. گفته می‌شود که برای استفاده از این قابلیت و پیوستن به این شبکه گسترده از گوشی‌های اندرویدی، کاربر می‌بایست اجازه ردیابی و استفاده از اطلاعات مکانی گوشی را برای گوگل صادر کند. در غیر این صورت، چنین امکانی برای وی فراهم نخواهد بود.

طبق آنچه تاکنون مشخص شده، این ویژگی از عملکردی شبیه به سرویس Find My iPhone شرکت اپل و قابلیت پیدا کردن ردیاب هوشمند ایرتگ است. به نظر می‌رسد که شرکت گوگل قصد دارد تا از این طریق، زمینه را برای عرضه محصولی مشابه ایرتگ برای رقابت با این محصول فراهم کند.

همانطور که می‌دانید، تعداد گوشی‌های اندرویدی فعال در بازار به مراتب بیشتر از گوشی‌های آیفون است و از این رو، اگر گوگل بتواند چنین قابلیتی را عرضه کند، قطعا خواهد توانست قوی‌ترین و گسترده‌ترین شبکه پیدا کردن وسایل هوشمند اندرویدی را ایجاد کند.

هنوز شرکت گوگل واکنشی را در قبال انتشار این خبر نشان نداده و مشخص نیست که گوگل در خصوص شبکه Find My Device، چه تصمیمی‌در سر دارد و با چه ویژگی‌هایی آن را توسعه خواهد داد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا