مایکروسافت

تغییرات ظاهری جدید برای ویندوز 10 با فونت‌‌ها و آیکون‌‌های جدید

مایکروسافت این روزها در حال آماده‌سازی اعمال تغییراتی جدید در طراحی و شکل ظاهری ویندوز 10 است.

در همان روزی که اطلاعاتی از طراحی جدید آیکون‌‌های ویندوز 10 به بیرون درز کرد، مایکروسافت رسما جزییات تازه‌ای را اضافه شدن فونت‌‌های مدرن جدیدی منتشر کرد که قرار است به زودی به این سیستم عامل اضافه شوند.

مایکروسافت قصد دارد تا با این آپدیت جدید، فونت  Segoe UI Variable ویندوز 10 را بروزرسانی کند. در حال حاضر، این فونت در مرحله تست بوده و در اختیار کاربران نسخه اینسایدر بتای ویندوز قرار گرفته است.  به گفته مایکروسافت، با اعمال این بروزرسانی، ظاهر کلاسیک فونت Segoe دستخوش تغییر خواهد شد.

آیکون‌‌های جدید نیز مبتنی بر زبان طراحی Fluent مایکروسافت طراحی شده‌اند و شکل ظاهری آن‌‌ها از طراحی صاف و با رنگ‌‌های بسیار کم فاصله گرفته است. بدین معنی که ظاهر آیکون‌‌های جدید با آنچه در ویندوز 95، ویندوز XP و ویندوز 8 دیده‌ایم، متفاوت خواهد بود.

گفته ‌می‌شود که این آیکون‌‌های جدید در بخش‌‌هایی از ویندوز 10 همانند دیوایس منیجر و یا حتی مای کامپیوتر اضافه خواهند شد. شنیده‌‌ها حاکی از آن است که نیمه دوم سال جاری میلادی شاهد عرضه رس‌می‌این بروزرسانی برای آیکون‌‌ها و فونت‌‌ها جدید خواهیم بود.

از طرفی دیگر، کنفرانس توسعه‌دهندگان مایکروسافت موسوم به بیلد 2021 در راه است و انتظار ‌می‌رود که اطلاعات بیشتری از این تغییرات در رویداد پیش رو منتشر شود.

تغییرات ظاهری جدید برای ویندوز 10 با فونت‌‌ها و آیکون‌‌های جدید تغییرات ظاهری جدید برای ویندوز 10 با فونت‌‌ها و آیکون‌‌های جدید

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا