ارز دیجیتالتکنولوژی

ادوارد اسنودن: مشکل بیت کوین، حفظ حریم خصوصی است

ادوارد اسنودن، مامور سابق آژانس امنیت ملی و سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (CIA) اخیرا از ضعف بیت‌ کوین در حفظ حریم خصوصی انتقاد کرد.

وی در خلال یک کنفرانس ویدیویی اعلام کرد که رشد مبادلات از طریق رمز ارزها، خدمات مالی و سایر کاربردهای واسطه‌ای در اقتصاد رمزنگاری‌شده، توانایی بیت کوین در خدمت‌رسانی به عنوان یک ارز همسان را به خطر انداخته است. اسنودن که از وی به عنوان یکی از حامیان بزرگ حفظ حریم خصوصی یاد می‌شود و اکنون در روسیه حضور دارد، این نگرانی‌ها‌ را در جریان نشستی مجازی که با حضور سرمایه‌گذاران بلاک‌چین، کارآفرینان و فعالان عرصه تکنولوژی برگزار شد، مطرح کرد.

او در این کنفرانس، دو ارز دیجیتال Monero و Zcash را که امکان مبادلاتی امن و ناشناس را برای کاربران فراهم می‌کند، مورد تمجید قرار داد و افزود که متاسفانه این ارزهای دیجیتال هنوز نتوانستند قانونی شوند.

اسنودن ادامه داد که هرچه به مسئله حفظ حریم خصوصی دیرتر توجه و پرداخته شود، کار سخت‌تر خواهد شد و از رهبران این عرصه خواست تا به حفظ حریم خصوصی پایبند باشند چرا که این مسئله می‌تواند از لحاظ مالی نیز به نفع آن‌ها‌ باشد.

اسنودن گفت مشکل اینجاست افرادی که می‌بایست در این خصوص تصمیم‌گیری کنند، بیشترین سهم و حضور را در این سیستم دارند و سود خود را در نبود قانون‌گذاری در این حوزه می‌بینند.

او معتقد است که پروتکل بیت کوین بر این ایده استوار است که پرداخت‌ها‌ به افراد می‌بایست بدون آنکه نیازی به دریافت هیچ اجازه‌ای از هیچ نهادی صورت گیرد. اما برخی‌ها‌ تلاش می‌کنند تا یک سری مراحل صدور مجوز و اجازه را برای این تعاملات اعمال کنند.  اسنودن از همه فعالان این حوزه خواست تا اطلاعات مربوط به هویت افراد را از اقتصاد رمزارزها حذف کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا