تکنولوژی

تلاش برای برگزاری حضوری کنگره جهانی موبایل ۲۰۲۱ علی‌رغم همه‌گیری کرونا

کنگره جهانی موبایل (MWC) که از آن به عنوان بزرگ‌ترین نمایشگاه موبایل در جهان یاد می‌شود، به سمت برگزاری فیزیکی با حضور هزاران شرکت‌کننده از سراسر جهان حرکت می‌کند.

رویدادی در شهر بارسلون اسپانیا که قرار است در ماه ژوئن امسال آغاز و ممکن است به محلی برای شیوع بسیار گسترده و سریع ویروس کرونا در جهان بدل شود. طبق گفتهجان‌هافمن، مدیرعامل GSM Association، برگزارکننده این رویداد، همه ساله حدود ۱۰۰ هزار نفر از سراسر جهان به این نمایشگاه می‌آیند.

او در ادامه گفت که امسال و به دلیل شرایطی که بر جهان حاکم است، این آمار احتمالا به ۵۰ هزار نفر تقلیل خواهد یافت. با این حال، اگر چنین هم شود، این تعداد شرکت‌کننده در کنار هم و در تعامل با یکدیگر خواهند بود و سپس به کشورهایشان باز خواهند گشت که این مسئله نگران‌کننده است.

با این حال، در صفحه رسمی برگزارکنندگان کنگره جهانی موبایل ۲۰۲۱ آمده که تمامی‌تجمعات کنترل خواهد شد و افراد ملزوم به استفاده از ماسک خواهند شد. هافمن اعلام کرد که اگر تمام کشورهای جهان، واکسن کرونا را دریافت و به شهروندان خود تزریق می‌کردند، شرایط بسیار عالی بود اما بعید به نظر می‌رسد که همه افراد حاضر در این کنفرانس، واکسن کرونا را تزریق کرده باشند.

طبق اطلاعات منتشر شده، افرادی که قصد شرکت در MWC ۲۰۲۱ را دارند، می‌بایست ۷۲ ساعت قبل از ورود به این شهر، تست کرونا داده و نتیجه منفی آن را ارائه دهند. با این حال، کارشناسان معتقدند که این تست به تنهایی ن‌می‌تواند از گسترش کرونا جلوگیری کند.

بدین معنی که ممکن است یک فرد قبل از ورود به بارسلون، مبتلا به کرونا نباشد اما در حین برگزاری این رویداد به این ویروس مبتلا شود و به دیگران نیز منتقل کند. در هر صورت، رویدادها و مراسم‌هایی در این حد و اندازه می‌تواند یکی از خطرناک‌ترین مکان‌ها برای شیوع بیشتر این ویروس باشد.

گفتنی است GSM Association در سال گذشته نیز برای برگزاری فیزیکی این رویداد، تلاش زیادی کرد که در نهایت این تلاش‌ها به نتیجه نرسید و بسیاری از شرکت‌های بزرگ از جمله ال‌جی، سونی، آمازون و زدتی‌ای از حضور در این مراسم انصراف دادند.

ویروس کرونا در این روزها به یک تهدید بزرگ برای بشریت تبدیل شده و کشور اسپانیا نیز یکی از مناطق پرخطر به شمار می‌رود. طبق آخرین گزارش‌ها، روزانه حدود ۱۲ هزار نفر ابتلای جدید و ۴۰۰ فوتی در این کشور ثبت می‌شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا