شبکه‌های اجتماعیگوگل

یوتیوب: اکانت ترامپ همچنان مسدود خواهد ماند

یوتیوب اعلام کرد که اکانت رسمی‌دونالد ترامپ در این پلتفرم همچنان مسدود خواهد بود و امکان پخش زنده و یا آپلود ویدیوهای جدید از طریق این کانال حداقل تا هفت روز دیگر ادامه خواهد داشت.

این پلتفرم که تحت مالکیت گوگل قرار دارد، اعلام کرد که تعلیق اکانت ترامپ به دلیل نگرانی‌های پیرامون بروز خشونت‌های احتمالی در ساعات و روزهای پیش رو از سوی طرفداران وی ادامه خواهد داشت. همچنین، امکان درج نظرات در زیر پست‌های ویدیویی این اکانت نیز میسر نخواهد بود.

یوتیوب در تاریخ 12 ژانویه یعنی حدود هشت روز پیش، امکان بارگذاری هرگونه محتوا را برای اکانت دونالد ترامپ مسدود کرد. این اقدام چند ساعت پس از آنکه این پلتفرم، ویدیویی را که در آن دونالد ترامپ به طرفداران خود افراد خاص خطاب کرده بود، صورت گرفت.

در آن زمان یعنی به ورود معترضان به ساختمان کنگره آمریکا به بعد، نگرانی‌های زیادی در خصوص احتمال وقوع دوباره این آشوب‌ها وجود داشت و یوتیوب نیز برای جلوگیری از تکرار دوباره این اتفاق، کانال ترامپ را مسدود کرد.

حال و با توجه به برگزاری مراسم سوگند ریاست جمهوری در واشنگتن و خداحافظی ترامپ با کاخ سفید، یوتیوب تصمیم گرفته تا همچنان این اکانت را محدود نگه دارد. سایر شبکه‌های اجتماعی نیز در پی حمایت ترامپ از معترضانی که به کاخ کنگره حمله کردند، فعالیت وی را در پلتفرم‌های خود مسدود کردند.

از جمله این شرکت‌ها می‌توان به فیسبوک اشاره کرد که علاوه بر شبکه اجتماعی فیسبوک، اکانت اینستاگرام دونالد ترامپ را نیز به حالت تعلیق درآورد. شبکه اجتماعی دیگر توییتر بود که دست به اقدامی‌مشابه زد و اکانت ترامپ را به طور دائم حذف کرد.

منبع
Engadget

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا