تکنولوژی

هلدینگ جنرال تریدینگ کلاهبرداری بود؟

سایت و شبکه‌های اجتماعی این سایت از چند روز قبل از دسترس خارج شده است

سایت هلدینگ جنرال تریدنیگ که ادعای سرمایه‌گذاری در بازارهای مختلفی همچون بورس آمریکا، انگلستان، نفت، طلا، فارکس و ارز دیجیتال داشت، چند روزی است از دسترس خارج شده و برخی کاربرانی که در این سایت سرمایه‌گذاری کرده و دیگر دسترسی به آن ندارند می‌گویند که در حال ساماندهی برای پیگیری حقوقی این موضوع هستند.

در وب سایت این شرکت به آدرس general-tradings.com چهار طرح درآمدزایی 10 تا 120 روزه ارائه و در آنها مدعی پرداخت سود غیرمتعارف 30 الی 60 درصد به صورت ماهیانه شده است. به منظور تشویق عضوگیری نیز تا 3 سطح از 1 تا 6 درصد وعده پرداخت پورسانت به کاربران داده شده بود.

یکی از مال‌باختگان به آی‌تی ایران در این باره توضیح می‌دهد: «با توجه به اطلاعاتی که درباره این شرکت در شبکه‌های مختلف و رسانه‌ها به زبان‌های انگلیسی، مصری و ترکی و … منتشر شده بود، گفته شده بود که این شرکت با استفاده از معادلات الگوریتمی و هوش مصنوعی فعالیت می‌کند و سابقه طولانی در بورس آمریکا و انگلستان دارد. در مصاحبه‌هایی که از مدیران این شرکت منتشر شده بود اسم افرادی چون الکس آمارتیفیو، بری بنیستر و جف گلیکمن آورد شده بود که در حال حاضر مشخص شده است که این افراد شخصیت حقوقی واقعی ندارند.»

او در ادامه می‌گوید: «این سایت بسیار ظاهر تمیز و خوبی داشت و تمامی معادلات با ارز دیجیتال انجام می‌شده است و زمانی که شما مدل سرمایه‌گذاری خود را انتخاب می‌کردید و پول را واریز می‌کردید، به شما یک ولت داده می‌شد و به صورت منظم روزانه در آن سود شما واریز می‌شد. همه اطلاعات واریز سود با ایمیل اطلاع‌رسانی می‌شد.» این مال‌باخته می‌گوید که پرداخت سود غیرمتعارف، پرداخت پورسانت عضوگیری از همان ابتدا نرمال نبود.

در حال حاضر این سایت و همه شبکه‌های اجتماعی مربوط به آن از دسترس کاربران خارج شده است و وضعیت سرمایه افراد زیادی که با امید سود زیاد و سریع در آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند نامعلوم است. مال‌باختگان که تعداد آن نزدیک به 2هزار نفر است از طریق پلیس فتا در حال پیگیری این ماجرا هستند.

همچنین فیلم‌هایی با عنوان سخنرانی مدیرعامل این شرکت در کنفرانس هوش مصنوعی لندن روی اپارات منتشر شده که یکی از آنها صداگذاری ( به صورت انگلیسی ) شده و دیگری ترجمه همان فیلم صداگذاری شده به زبان فارسی است.
آی تی ایران در حال پیگیری این موضوع از طریق پلیس فتا و دیگر نهادهای مسوول است.

 

 

نوشته های مشابه

‫3 دیدگاه ها

  1. باسلام خدمت هموطنان عزیزم به عنوان یک دبیر بازنشسته بر خود واجب می دانم جهت آگاهی بیشتر به اطلاع برسانم کلیه این شرکتها که با سودهای خارج از عرف درشبکه مختلف تبلیغات گمراه کننده می کنند از بیخ کلاه بردارند وهرکس دراین گونه شرکتها سرمایه گذاری خود یه روزی برخودش لعنت خواهد فرستاد وبنده خود قربانی این شرکت جنرال تریدینگ هستم حدود بیست روز پیش یکی از دوستان بسیارمخلص وصمیمیمی که استاد دانشگاه هم هست با نیت خیر رساندن باتعریف وتمجید آن چنانی مبلغ هشتاد میلیون از حقیر گرفت وگفت خودم نیز مبلغ 150 م دراین شرکت سرمایه گذاری کردم .البته قبلش گفت که حدود دو ماه است که برای هر100 م 30 م سود یک ماهه دریافت کرده ام. بعداز سرمایه گذاری ازایشان پرسیدم نحوه کار شرکت چگونه است تاباذکر نام شرکت نحوه فعالیتش را توضیح داد .به ایشان گفتم صددرصد اینگونه شرکتها پانزی هستند.اینها چند ماهی برای جذب مشتری وجلب اعتماد ناچارند این گونه سودها را پرداخت کنند البته نه از جیب خودشان بلکه از جیب مبارک افراد ساده لوحی چون ماها که قربانیان جدیدی هستیم. بالاخره هرچی من گفتم ایشان رد کردند تااینکه از دیروز به حرف من ایمان آوردندولی دیگر کار از کار گذشته ،(نوش دارو پس از مرگ سهراب فایده ندارد)جنرال تریدینگ هم به جمع پیشینیان خود پیوست تا سرنوشت خیلی از قربانیان خود رادچار تغییر کند ودرس عبرتی باشد برای سایرین که در دام موسسان پلید وخبیث اینگونه شرکتها نیفتند.خواهش می کنم هرکسی این مطلب حقیر را می خواند به اطلاع دوستان وآشنایان خود برساند.

  2. وقتی کسی سود این مدلی میدهد شک کنید افراد خواب پولدار شدن دارند گول می خورند! سود غیرمتعارف 30 الی 60 !?!?

  3. با سلام ای کاش در مورد b-w holdings.comهم تحقیق میکردین چند حدود دو سال پیش کلاه برداری کرده و هیچ کس هم تحقیق نکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا