تکنولوژی

ممنوعیت تعامل مالی با هشت اپلیکیشن چینی به دستور ترامپ

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اخیرا با صدور یک فرمان اجرایی جدید، هرگونه تعاملات مالی با هشت اپلیکیشن چینی از جمله وی‌چت را ممنوع اعلام کرد.

بر اساس این دستور که به منظور جلوگیری از تهدیدهای ناشی از به‌کارگیری اپلیکیشن‌ها و سایر برنامه‌های توسعه‌یافته توسط شرکت‌های چینی صادر شده، تمامی‌شرکت‌های آمریکایی می‌بایست برای هرگونه تعامل با این شرکت‌های چینی را که به سرعت در حال گسترش هستند و تهدیدی برای امنیت ملی، سیاست خارجی و اقتصاد آمریکا محسوب می‌شوند، محسوب می‌شوند.

همانند دیگر فرامین اجرایی ترامپ در خصوص شرکت‌های چینی آمده است که این اپلیکیشن‌ها، اطلاعات زیادی را از کاربران آمریکایی گردآوری می‌کنند. اپلیکیشن‌های وی‌چت، Alipay، CamScanner، QQ Wallet، SHAREit، Tencent QQ، VMate و WPS Office شامل این محدودیت‌های جدید می‌شوند.

ترامپ در ماه آگوست نیز با صدور یک فرمان اجرایی مشابه، اپلیکیشن‌های وی‌چت و تیک‌تاک را به گردآوری اطلاعات کاربران و تهدید امنیت ملی آمریکا متهم کرده بود. در آن زمان، یک قاضی آمریکایی به طور موقت، اجرای فرمان ترامپ علیه اپلیکیشن وی‌چت را متوقف کرد و یک قاضی دیگر نیز این رویه را در خصوص اپلیکیشن تیک‎‌تاک در پیش گرفت.

سرویس پرداخت Alipay که در حال حاضر بیش از یک میلیارد کاربر در جهان از آن استفاده می‌کنند، متعلق به شرکت Ant Group است و علی‌رغم آنکه انتظار می‌رفت، واکنشی را در این خصوص نشان دهد، هنوز بیانیه‌ یا پاسخی منتشر نکرده است.

منبع
CNET

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا