پهپادتکنولوژی

ساخت پهپاد با استفاده از برگ آناناس

پهپادها این روزها به یکی از کاربردی‌ترین ابزارهای دست بشریت تبدیل شده‌اند و به لطف قابلیت‌های متعدد خود ‌می‌توانند از پس انجام کارهای مختلفی در حوزه‌هایی همچون کشاورزی، تحقیقاتی، خدماتی، اطلاعاتی، نظا‌می‌و غیره برآیند.

اخیرا یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه پاترا مالزی به سرپرستی محمد طارق حمید سلطان توانست یک پهپاد را با استفاده از برگ‌های درخت آناناس طراحی و تولید کند. وی در گفت‌وگو با رویترز اعلام کرد که این پهپادها در مقایسه با نمونه‌های کنونی، از نسبت توان به وزن بالاتری برخوردارند.

این محقق اعلام که با کمک برگ درخت آناناس ‌می‌توان پهپادهای سبک و ارزانی را تولید کرد که حتی در صورت مفقود شدن نیز ظرف چند هفته کاملا از بین ‌می‌روند و دیگر نگرانی بابت آسیب رساندن به محیط زیست وجود نخواهد داشت.

کشف این گروه ‌می‌تواند تحولی جدیدی را در تولید انواع پهپادها به وجود آورد. نمونه تولیدشده توسط این گروه ‌می‌تواند تا ارتفاع 1000 متری به پرواز در آید و با یک بار شارژ نیز حدود 20 دقیقه در آسمان پرواز کند. به گفته این محققان، بسیاری از کشاورزان در مالزی، پس از برداشت محصول، برگ درخت‌های آناناس را ‌می‌سوزانند که این امر آلودگی زیادی را وارد جو ‌می‌کند.

حال استفاده از این برگ‌ها برای تولید و ساخت فریم انواع پهپادها ‌می‌تواند علاوه بر کاهش آسیب‌های ناشی از سوزاندن این برگ‌ها به محیط زیست، از لحاظ اقتصادی نیز برای تولیدکنندگان مقرون به‌صرفه باشد. محققان مالزیایی امیدوارند که این دستاورد بتواند برای سایر دانشمندان الهام‌بخش بوده و راه را برای تولید پهپادهایی به اصطلاح دوست‌دار محیط زیست هموار کند.

ساخت پهپاد با برگ آناناس

منبع
Digitaltrends

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.