اپلخودرو الکتریکی

خودروی اپل احتمالا سال 2024 عرضه ‌‌می‌شود

طبق اطلاعاتی که اخیرا منتشر شده، خودروی خودران اپل که تحت عنوان اپل کار (Apple Car) نیز شناخته ‌‌می‌شود، در سال 2024 یا 2025 عرضه خواهد شد.

اگرچه هنوز اطلاعات دقیق و مشخصی از پروژه خودروهای خودران اپل و محصولات مدنظر این شرکت در دست نیست، اما شواهد نشان ‌‌می‌دهد که مهندسان اپل این روزها ساخت مشغول طراحی و توسعه محصولات خودران این شرکت هستند.

این پروژه با اسم رمز پروژه تایتان نیز شناخته ‌‌می‌شود و حتی تیم کوک مدیرعامل اپل نیز در سال 2017 از تلاش این شرکت برای ورود به عرضه خودروهای خودران خبر داد. حال طبق اطلاعات وب‌سایت Digitimes، اپل در حال بررسی هزینه‌‌های تامین قطعات این خودروی خودران است.

گفته ‌‌می‌شود شرکت Taiwan Semiconductor Manufacturing که تولید پردازنده‌‌های آیفون، مک و آیپد را برعهده دارد، مسئولیت طراحی و تولید تراشه‌‌های مورد نیاز برای این خودرو را بر عهده خواهد داشت. در حال حاضر و طبق آخرین شنیده‌‌ها، اپل طراحی این خودرو را به اتمام رسانده و به دنبال یک شرکت خودروساز آمریکایی برای تولید این محصول است.

از آنجایی که اپل در طی سال‌‌های اخیر، مهندسان و مدیران زیادی را از شرکت خودروسازی تسلا به استخدام خود درآورد، به احتمال زیاد خودروی اپل یک محصول تمام الکتریکی خواهد شد. از جمله این افراد ‌‌می‌توان به دوگ فیلد (Doug Field) اشاره کرد که از مدیران سابق شرکت تسلا به شمار ‌‌می‌رود.

علاوه بر وب‌سایت مذکور، مینگ-چی کو، تحلیلگر برجسته محصولات اپل نیز در سال 2018 پیش‌بینی کرده بود که اهالی کوپرتینو بین سال‌‌های 2023 تا 2023، از خودروی خودران خود رونمایی خواهد کرد.

 

منبع
Cultofmac

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا