استارتاپایران

فرصت ۶ روزه به کسب‌وکارهای آنلاین برای حل شکایات

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی از به روزرسانی فرایند پاسخگویی شکایات خریداران اینترنتی خبر داد. در اطلاعیه این مرکز آمده که از هفته آینده کسب و کارهایی که دارای نماد اعتماد الکترونیکی هستند جهت پاسخگویی به هر یک از شکایات دریافتی خود، به طور کلی ۶ روز مهلت خواهند داشت.

یعنی از زمان ثبت شکایت، مهلت اولیه ۷۲ ساعت جهت پاسخگویی به شکایت دریافتی وجود دارد. در صورت عدم پاسخگویی کسب و کار در طی ۷۲ ساعت اولیه به آن شکایت، یک تأخیر برای وی ثبت شده و ۴۸ ساعت مهلت پاسخگویی دوم به وی اعطا می‌شود. در صورتیکه کسب و کار در طول این مهلت زمانی هم به شکایت دریافتی پاسخی ارائه ننماید یک تأخیر دیگر برای وی ثبت شده و در نهایت مهلت زمانی پایانی که ۲۴ ساعت است به وی اعطا می‌شود. در صورت عدم پاسخگویی کسب و کار پس از گذشت ۲۴ ساعت نهایی، شکایت ثبت شده به عنوان شکایت بدون پاسخ در کارتابل و پروفایل اینماد کسب و کار ثبت خواهد شد.

گفتنی است که پیش از این کسب و کارهای از سه مهلت زمانی ۹۶ ساعته یعنی ۱۲ روز برای پاسخگویی به شکایات اینترنتی بهره‌مند بودند که در به روزرسانی جدید، این فرایند به ۶ روز و سه فرصت زمانی ۷۲.۴۸ و ۲۴ ساعت تغییر کرده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا