متا

روزانه 100 میلیارد پیام در واتساپ ارسال می‌شود

مارک زاکربرگ، مالک فیسبوک و واتساپ اخیرا اعلام کرد که روزانه حدود 100 میلیارد پیام در اپلیکیشن واتساپ میان کاربران ردوبدل می‌شود.

البته واتساپ در روز سال نوی میلادی نیز توانسته بود به چنین حجمی‌از پیام‌ها دست یابد. اما اکنون، کاربرانی میلیاردی این اپلیکیشن پیام‌رسان، روزانه 100 میلیارد پیام را بر بستر این پلتفرم منتقل می‌کنند. در حال حاضر، رقیبی قابل ذکر برای واتساپ در این زمینه نیست و می‌توان گفت که این رقابت در ثبت بیشترین پیام‌های ارسالی، میان اپلیکیشن‌های تحت مالکیت فیسبوک همانند مسنجر مشاهده می‌شود.

برای درک بهتر این حجم از پیام باید گفت که فیسبوک در سال 2016 اعلام کرده بود، کاربران اپلیکیشن‌های واتساپ و مسنجر در کنار هم توانستند 60 میلیارد پیام را میان هم ردوبدل کنند. البته تیم کوک، مدیرعامل اپل نیز در ماه مه میلادی امسال، اعلام کرد که میزان استفاده از فیس تایم و آی‌مسیج این شرکت رکورد جدیدی را ثبت کرده است.

با این حال، مدیرعامل اپل جزییات بیشتری را ارائه نداد و از هیچ عدد و رقمی‌حرف نزد. اما بدیهی است که هرگز اپلیکیشن‌های اپل نمی‌توانند به چنین عددهایی که از سوی مارک زاکربرگ اعلام شد، نزدیک شوند. البته اپلیکشن وی‌چت نیز جزو یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌ها برای ارسال پیام به شمار می‌رود اما در رابطه با میزان پیام‌های ارسالی روزانه، یارای رقابت با واتساپ را نخواهد داشت.

در اوایل سال 2014، حجم پیام‌های ارسالی روزانه کاربران حدود 50 میلیارد پیام عنوان شده بود. در آن زمان، چیزی حدود 500 میلیون کاربر از واتساپ استفاده می‌کردند که اکنون تعداد کاربران این اپلیکیشن از مرز 2 میلیارد هم عبور کرده است.

واتساپ در بسیاری از کشورهای جهان، جزو پرکاربردترین اپلیکیشن‌های پیام‌رسان محسوب می‌شود. در حال حاضر، بیشترین تعداد کاربران واتساپ، هندی هستند. ویل کتکارت، مدیر واتساپ با انتشار توییتی عنوان کرد: ما امسال تمرکز خود را بیش از هر سال دیگری، روی ارتقای قابلیت‌های ارسال پیام معطوف کردیم تا با افراد نزدیک خود در ارتباط باشیم و کسب‌وکارهای خود را به پیش ببریم.

متاسفانه هنوز اطلاعاتی در خصوص قابلیت‌های جدید واتساپ در زمینه پرداخت‌ها ارائه نشده است. فعلا سرویس پرداخت از طریق واتساپ در کشور برزیل در حال تست و ارزیابی است و قرار است در آینده نزدیک، کاربران هندی نیز به صورت آزمایشی به این ویژگی دسترسی داشته باشند.

منبع
Techcrunch

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا