تکنولوژیعکاسی

ساخت دوربینی که لنز آن با مایعات پر می‌شود

اگرچه شاید نام و آوازه لوموگرافی (Lomography) به پای بزرگانی همچون نیکون، کانن، فوجی فیلم و غیره نرسد، اما این شرکت هر از چند گاهی با عرضه محصولاتی جالب، نگاه‌‌ها را به خود جلب ‌می‌کند.

لوموگرافی اخیرا از دوربینی جدید به نام هیدروکروم (با نام کامل  HydroChrome Sutton’s Panoramic Belair Camera) پرده برداشت. این دوربین پانوراما به گونه‌ای طراحی شده که کاربر ‌می‌تواند با تزریق مایع به داخل لنز آن، افکت‌‌های رنگی را به عکس‌‌های پانورامای خود اضافه کند.

لوموگرافی در خصوص این محصول عنوان کرد که با هیدروکروم، ‌می‌توان عکس‌‌های زیبایی هنری را با کیفیت بالا ثبت کرد و در عین حال از رنگ‌‌هایی جذاب و با تارشدگی‌‌هایی با حالت تابشی بهره برد که همه این حالت‌‌ها تنها از طریق اضافه کردن مایعاتی با رنگ‌‌هایی مختلف به لنز دوربین امکان‌پذیر خواهد بود.

این شرکت، اطلاعاتی را در خصوص نحوه استفاده از مایعات برای این دوربین منتشر و اعلام کرد که این مایعات باید خالص باشند. همچنین، به گفته لوموگرافی کاربران ‌می‌توانند از چای و قهوه نیز برای تزریق به لنز دوربین استفاده کنند.

با این حال، استفاده از الکل، چسب، مواد روغنی و یا هرگونه مایعات خورنده به لنز دوربین آسیب خواهد رساند. البته هیدوروکروم، اولین دوربین این شرکت با چنین قابلیتی نیست و این شرکت در سال گذشته، دوربینی تحت عنوان LomoMod No.1 را با چنین قابلیتی عرضه کرد. دوربینی که از به جای لنز 33 میلیمتری از 120 فیلم بهره ‌می‌برد.

با این حال، هیدروکروم از یک لنز فوکوس ثابت با دیافراگم f/11 برخوردار است که البته کاربران ‌می‌توانند دیافراگم آن را به f/168، f/32، f/22 و f/16 تغییر دهند. به طور خلاصه ‌می‌توان گفت که عملکرد این دوربین شبیه به فیلترهایی است که در اپلیکیشن‌‌هایی همچون اینستاگرام، به عکس‌‌ها اضافه ‌می‌شود.

پیش فروش این محصول از ساعاتی پیش و با قیمت 79 دلار آغاز شده است.

منبع
Engadget

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا