ایلان ماسکخودرو الکتریکی

ایلان ماسک: محصولات هیجان انگیز تسلا یکم مهرماه معرفی ‌می‌شوند

ایلان ماسک، مرد شماره یک تسلا اخیرا اعلام کرد که در تاریخ 22 سپتامبر (یکم مهرماه) مصادف با «روز باتری» این شرکت، از محصولاتی هیجان انگیزی رونمایی خواهد شد.

مراسم «روز باتری» و ملاقات با سهامداران این شرکت در سال جاری چندین بار بنا به دلایلی همچون همه‌گیری ویروس کرونا به تعویق افتاده و از آنجایی که تسلا سعی داشت تا این رویداد را با حضور حداقلی افراد برگزار کند، تاکنون برگزار نشده بود.

تا اینکه تسلا در ماه گذشته رسما اعلام کرد که ملاقات با سهامداران این شرکت به صورت مجازی برگزار خواهد شد و رویداد «روز باتری» نیز اگرچه با تعداد ک‌می‌از حضار همراه خواهد بود، اما بخش زیادی از آن به صورت مجازی در تاریخ یکم مهرماه دنبال خواهد شد.

در این رویداد قرار است اطلاعات جدیدی در خصوص تلاش مهندسان تسلا در طراحی و تامین باتری مورد نیاز برای حمایت از تولیدات الکتریکی این شرکت ارائه شود. همچنین، جزییاتی در خصوص فرآیند تولید باتری اختصاصی تسلا به نام Roadrunner نیز منتشر خواهد شد.

پروژه Roadrunner شامل طراحی و تولید باتری‌ها توسط مهندسان داخلی تسلا ‌می‌شود که امکان تولید حجم زیادی از باتری با هزینه‌ای کمتر را برای این شرکت فراهم ‌می‌کند. تسلا اخیرا کارخانه تولید باتری را در Kato Road، واقع در نزدیکی کارخانه این شرکت در فرمونت احداث کرده تا بتواند این پروژه را به پیش ببرد.

گفته ‌می‌شود که تمرکز این رویداد، به ارائه توضیحاتی در خصوص فرآیند تولید این باتری‌های جدید معطوف خواهد بود. ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا نیز با انتشار توییتی، از معرفی محصولاتی هیجان انگیز در تاریخ مذکور خبر داد.

منبع
Electrek

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا