اپلپوشیدنی هوشمندگوگل

بازگشت گوگل مپ به اپل واچ بعد از سه سال غیبت

در ماه آگوست امسال، شرکت گوگل اعلام کرد که نقشه خود موسوم به گوگل مپ را به اپل واچ باز می‌گرداند. قابلیتی که از سال 2017 از ساعت هوشمند اپل حذف شد و اکنون باری دیگر به این محصول پوشیدنی پرطرفدار بازگشته است.

این قابلیت علاوه بر تخمین مسیرها، با کمک لوکیشن‌هایی که از قبل ذخیره شده‌اند، می‌تواند مسیرها را گام به گام به کاربر نشان دهد. اگر خاطرتان باشد گوگل مپ برای اولین بار در سال 2015 به اپل واچ اضافه شد اما در سال 2017 این شرکت بدون ارائه هیچ توضیحی، قابلیت مذکور را از اپل واچ حذف کرد.

با این حال طبق گزارش وب‌سایت 9to5mac، نسخه جدید گوگل مپ امکان سرچ ناگهانی موقعیت‌های جدید را به کاربر نمی‌دهد. بدین معنی که لوکیشن‌ها می‌بایست از قبل ذخیره شده باشند و اگر کاربری می‌خواهد در لحظه سرچ کند، می‌بایست از گوشی خود کمک بگیرد و در کنار آن، جهت‌های مختلف را روی ساعت دنبال کند.

اگرچه امکانات این قابلیت چندان گسترده نیستند و امکانات ابتدایی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد اما می‌تواند برای آن‌هایی که به دیگر تمایلی به استفاده از اپل مپ ندارند، گزینه خوبی باشد. برای نصب این اپلیکیشن جدید روی ساعت اپل واچ، کاربران می‌بایست اپلیکیشن گوگل مپ روی آیفون خود را به جدیدترین نسخه آن یعنی 5.52 بروزرسانی کنند. ساعت اپل واچ نیز می‌بایست به نسخه‌های واچ او 5 یا بعد ا آن مجهز باشد.

اگرچه گوگل مپ به اپل واچ بازگشت، اما برخی از اپلیکیشن‌های محبوب همانند توییتر و آمازون بدون هیچ دلیلی این ساعت را ترک کردند و و مشخص نیست که چه زمانی بازخواهند گشت.

منبع
ورج

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا