اپل

عرضه بروزرسانی های جدید اپل برای تمامی ‌دستگاه های این شرکت

اپل ساعاتی پیش، بروزرسانی جدیدی را برای تمامی ‌پلتفرم‌های خود منتشر و اعلام کرد که این آپدیت‌ها برای دستگاه‌های آیفون، آیپد، مک، اپل واچ، اپل تی‌وی و هوم پاد قابل دریافت است.

اگرچه آیپد او اس و آی او اس 13.6، تغییرات نسبتا کمی‌را به نسبت بروزرسانی‌های قبلی با خود همراه دارند، اما اپل به کاربران توصیه کرده تا حتما آن‌ها را روی دستگاه‌های خود نصب کنند. با این حال، از جمله تغییرات جدید که به آیپد او اس و آی او اس 13.6 اضافه شده، می‌توان به پشتیبانی از دیجیتال CarKey در گوشی‌های آیفون، خواندن صوتی خبرها و مقالات در اپل نیوز پلاس و همچنین توسعه خبرهای منطقه‌ای و قابلیت‌های شخصی‌سازی بیشتر در اپل نیوز اشاره کرد.

همچنین یک دسته بندی جدید Symptoms نیز در اپلیکیشن Health ایجاد خواهد شد و در کنار آن، برخی از باگ‌ها و ایرادات نرم‌افزاری و امنیتی نیز رفع شده است. دو بروزرسانی دیگر تحت عناوین مک او اس کاتالینا 10.15.6 و واچ او اس 6.2.8 عرضه شده‌اند. در بروزرسانی مک، شاهد ارتقای قابلیت‌ها و امکانات شخصی سازی بیشتر اپل نیوز هستیم و گزینه جدید دیگری نیز برای بهینه‌سازی استریم ویدیو در دستگاه‌های سازگار با HDR به منظور ارتقای طول عمر باتری اضافه شده است. همچنین در این نسخه، باگ‌ها و مشکلات امنیتی نیز رفع شده‌اند.

بروزرسانی دیگر واچ او اس 6.2.8 نام دارد که برای دارندگان ساعت‌های هوشمند اپل واچ عرضه شده است. در این آپدیت، پشتیبانی از دیجیتال CarKey به ساعت‌های اپل واچ سری 5 اضافه خواهد شد و قابلیت‌های ECG دستگاه نیز ارتقا خواهد یافت.

اپل همچنین عرضه بروزرسانی تی وی او اس 13.4.8 و هوم پاد 13.4.8 را نیز آغاز کرده که با دریافت این بروزرسانی‌ها، کاربران شاهد ارتقای عملکرد و همچنین رفع باگ‌های موجود خواهند بود. در این نسخه‌ها، خبری از اضافه شدن ویژگی جدید نیست.

اوایل ماه جاری میلادی، اپل اعلام کرد که به زودی نسخه‌های جدید و البته بسیار مهم آی او اس 14، آیپد او اس 14، تی وی او اس 14، واچ او اس 7 و مک او اس 11 بیگ سور را که به قابلیت‌ها و امکانات متفاوت و متنوعی مجهز شده‌اند، برای دارندگان دستگاه‌های خود عرضه خواهد شد. اگرچه چندی پیش، عرضه نسخه بتای عمومی ‌برخی از این پلتفرم‌ها آغاز شد اما کاربران بی‌صبرانه در انتظار عرضه نسخه عمومی‌این پلتفرم‌ها که احتمالا در ماه سپتامبر یا اکتبر عرضه خواهند شد، هستند.

منبع
Arstechnica

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا