شبکه‌های اجتماعی

قابلیت جدید توییتر برای محدود کردن پاسخ کاربران به توییت‌ها

توییتر اخیرا اعلام کرد که در حال تست و ارزیابی قابلیت جدیدی است که امکان کنترل و مدیریت بهتر افراد پاسخ‌دهنده به توییت‌ها را برای کاربران فراهم ‌می‌کند.

بر اساس آنچه توییتر در قالب یک پست ویدیویی منتشر کرده، این شبکه اجتماعی در راستای جلوگیری از انتشار انبوه پاسخ‌ها در زیر پست‌هایی که فرد یا افراد خاصی منشن شده‌اند، ویژگی مذکور را ارائه داده تا محدودیت‌هایی را در این زمینه اعمال کند و کاربر بتواند کنترل بیشتری روی پاسخ‌گویی کاربران به این دست از توییت‌ها داشته باشد.

بر این اساس، بعد از ارسال پیام توسط کاربر که در آن فرد یا افرادی منشن شده‌اند، سه گزینه ارائه ‌می‌شود که ‌می‌توان با انتخاب هر کدام، محدودیت‌هایی در پاسخ دادن به توییت اعمال خواهد شد. گزینه اول Everyone can reply است که با انتخاب آن، همه کاربران ‌می‌توانند همانند قبل، به توییت‌های حاوی منشن‌ها پاسخ دهند. گزینه دوم Only people you follow است که امکان پاسخگویی را تنها برای کاربران فراهم ‌می‌کند که شما آن‌ها را دنبال ‌می‌کنید. و بالاخره گزینه سوم، Only the people you mention است که صرفا افراد منشن‌شده ‌می‌توانند به توییت شما پاسخ دهند.

ناگفته نماند که با انتخاب هر کدام از این گزینه‌ها، تما‌می‌افراد ‌می‌توانند توییت‌های شما را مشاهده کنند اما تغییر صرفا در پاسخ دادن به توییت و افراد پاسخ‌دهنده خواهد بود. البته هنوز ابهامات زیادی در این زمینه وجود دارد؛ برای مثال مشخص نیست که قابلیت مذکور برای رشته توییت‌ها نیز قابل استفاده خواهد بود یا خیر.

همانند بسیاری از قابلیت‌هایی که به شبکه‌های اجتماعی اضافه ‌می‌شوند، این ویژگی نیز مزایا و معایب خاص به خود را دارد و باید منتظر ماند و دید که واکنش کاربران در خصوص چگونه خواهد بود.

منبع
Gizmodo

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا