اپلتکنولوژی

اپل به دنبال نمایش آواتارهای مموجی بجای چهره افراد در ویدیوکنفرانس‌ها

شرکت اپل قصد دارد تا فضای خشک و یکنواخت ویدیوکنفرانس‌ها را با آواتارهای مموجی که با فناوری واقعیت افزوده ترکیب شده‌اند، بجای افراد حاضر در ویدیوکنفرانس‌ها مورد استفاده قرار دهد.

در واقع اپل از شما می‌خواهد تا جلسات ویدیویی که تاکنون با زوم یا دیگر اپلیکیشن‌های ارائه‌دهنده این سرویس داشته‌اید، فراموش کنید چراکه قصد دارد با استفاده از فناوری‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، این گونه جلسات را به صورت سه‌ بعدی برگزار کند.

بر اساس اطلاعات مربوط به پتنتی که اخیرا در اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری آمریکا رویت شده، هر یک از شرکت‌کنندگان حاضر در این جلسات ویدیویی، پشت میز خود قرار خواهند گرفت و آواتار آن‌ها و دیگر کاربران در صفحه مانیتور نمایش داده خواهد شد. این آواتارها پویا بوده و از قابلیت حرکت و همچنین تعامل برخوردار خواهند بود.

در توضیح عنوان این پتنت، عنوان «سیستمی‌ارتباطی و روشی برای ارائه یک اتاق جلسه مجازی بیونیک.» آمده است. همچنین از این ویژگی به عنوان روشی برای سیستمی‌ارتباطی یاد شده که فضای جلسات را به صورت مجازی روی نمایشگر، نمایش می‌دهد و این کار را از طریق تشخیص ویژگی‌های بیومتریک افراد انجام می‌دهد. در این روش، اشیای مجازی همانند یک آواتار به جای چهره واقعی افراد در صفحه تماس ویدیویی سایر کاربران نمایش داده می‌شوند.

در بخش دیگری از توضیحات پتنت مذکور آمده است: مهم‌ترین کاربردها این قابلیت واقعیت افزوده در بخش‌های سرگرمی‌و بازی است اما می‌توان در سایر حوزه‌ها همانند تعاملات انسانی نیز از آن بهره برد. در اینجا ویژگی‌های بیومتریکی همچون جهت خیره‌ شده چشم، پلک زدن یا حرکات صورت به کاراکترهای مجازی اضافه می‌شوند که می‌توانند حس همدکی و درک متقابل را افزایش دهند.

منبع
Appleinsiderَ

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.