اپل

ارسال خودکار اطلاعات شناسه پزشکی کاربران آیفون به مراکز درمانی در آی او اس 13.5

در نسخه آزمایشی بروزرسانی آی او اس 13.5 ، قابلیتی جدید برای اپلیکیشن Health رویت شده که امکان اشتراک خودکار اطلاعات شناسه پزشکی یا همان Medical ID را با مراکز درمانی برای کاربران گوشی های آیفون و همچنین ساعت های اپل واچ فراهم می کند.

این ویژگی که تحت عنوان Share Medical ID شناخته می شود به گونه‌ای طراحی شده که در صورت فعال بودن و بعد از تماس فرد با شماره های اورژانس، اطلاعات پزشکی وی که در اپلیکیشن Health ذخیره شده، برای این مراکز ارسال و از این اطلاعات برای ارائه دارو و یا اتخاد بهترین شیوه درمان کمک گرفته می شود.

کاربران می توانند در شناسه پزشکی اطلاعات مربوط به سلامتی خود از قبیل آلرژی ها، وضعیت سلامتی، نوع گروه خونی، داروهایی که مصرف می کنند و غیره را ثبت کنند. اپل در این باره می گوید: بزودی گوشی های آیفون و ساعت های اپل واچ می توانند به صورت خودکار، اطلاعات موجود در شناسه پزشکی کاربر را به شخصی که در مراکز درمانی پاسخگوی تماس آنهاست، ارسال کنند.

علاوه بر این، قابلیت Share Medical ID را می توان به نحوی تنظیم کرد تا بعد از آنکه حالت ویژگی تشخیص سقوط اپل واچ شروع بکار کرد، فعال شود و اطلاعات را به مراکز درمانی ارسال کند. ویژگی تشخیص سقوط که در ساعت های اپل واچ سری 4 و سری 5 تعبیه شده، با کمک طلاعات حاصل از شتاب‌سنج دستگاه، سقوط یا افتادن ناگهانی فرد را تشخیص می دهد و به گزینه‌ای مجهز شده که می تواند در این شرایط، با مراکز درمانی تماس بگیرد.

در حال حاضر، قابلیت اشتراک گذاری اطلاعات شناسه پزشکی تنها در مناطقی قابل استفاده شده که در طرح Enhanced Emergency Data قرار داشته باشند. در این موقعیت ها، بعد از تماس فرد، مراکز درمانی می تواند موقعیت مکانی شخص تماس‌گیرنده را مشخص کرد.

این قابلیت به صورت آزمایشی در آی او اس 13.5 عرضه شده و بعد از آنکه اجرای اپلیکیشن Health توسط کاربر، از وی خواسته می شود تا اطلاعات Emergency Access to Medical ID را بررسی کرده و در صورت تمایل، ارسال خودکار آن را فعال کنند.

 

منبع
Appleinsider

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا