بازیویروس کرونا

رقابت فوتبالیست‌های مشهور جهان در بازی فیفا ۲۰

مجموعه EA Sports از تصمیم خود برای برگزاری یک دوره مسابقات فوتبال فیفا ۲۰ یا همان FIFA 20 به منظور جمع‌آوری و اهدای کمک‌های نقدی به نهادهای خیریه به منظور مقابله با ویروس کرونا خبر داد.

در این تورنومنت تحت عنوان Stay and Play Cup و از طریق کانال توییچ (Twitch) متعلق به الکترونیک آرتس (EA) برگزار خواهد شد. همچنین، تیم‌هایی همچون بورسیا دورتمند، رئال مادرید، پاری سن ژرمن و منچسترسیتی حضور خواهند داشت.

نکته جالب توجه در خصوص این مسابقات اینجاست که بازیکنان فوتبال در دنیایی واقعی از باشگاه‌های بزرگ همانند الکساندر آرنولد از لیورپول و بنجامین مندی از منچسترسیتی در این تورنومنت حضور خواهد داشت و با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

اخیرا و با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا در جهان، برگزاری‌ها بازی‌های فوتبال به صورت مجازی بیش از پیش در میان کاربران رایج شده به طوری که اخیرا میکائیل آنتونیو بازیکن تیم وستهام انگلیس با رایان سسنیون به صورت مجازی به رقابت پرداخت که در نهایت، با پیروزی سسنیون به پایان رسید.

در این میان، سازمان لیگ اسپانیا یعنی لالیگا نیز با برگزاری یک دوزه مسابقات فیفا توانست چیزی حدود ۱۶۶ هزار دلار را برای سازمان‌های خیره جهت مبارزه با کرونا جمع‌آوری کند. چیزی حدود ۱۸۰ هزار نفر این مسابقات را تماشا کردند.

به گفته EA، این تورنومنت به منظور ترغیب افراد به برقراری ارتباط با دوستان و خانواده خود از طریق برگزاری بازی‌ها به صورت مجازی در این روزهای سخت برگزار خواهد شد. این مجموعه صاحب‌نام در صنعت بازی اعلام کرد که مبلغ یک میلیون دلار را برای مقابله با ویروس کرونا به بنیاد Coronavirus Relief اختصاص خواهد داد.

منبع
https://www.engadget.com/fifa-20-stay-and-play-cup-coronavirus-relief-103028460.html

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا