شبکه‌های اجتماعیمتا

اضافه شدن قابلیت چت ویدیویی به اینستاگرام برای ترغیب کاربران به ماندن در خانه  

شیوع ویروس کرونا، بحرانی بی‌سابقه را برای کشورهای جهان بوجود آورده و بسیاری از انسان‌ها جان خود را در اثر ابتلا به این ویروس از دست داده‌اند. یکی از بهترین راهکارها برای جلوگیری از ابتلا و ممانعت از گسترش این ویروس، ماندن در خانه و به حداقل رساندن ارتباطات اجتماعی فیزیکی است.

با کم شدن تعداد مبتلایان به این ویروس، می‌توان تا حد زیادی از فشارهایی که در طی هفته‌های اخیر بر دوش کادر درمانی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بوده، کاست تا بتوانند تمرکز خود را روی بیماران موجود و بهبود وضعیت آن‌ها معطوف کنند.

اما کیست که نداند خانه‌نشینی کار ساده‌ای نیست و ممکن است برخی از افراد نتوانند چنین وضعیتی را تحمل کنند. چراکه بسیاری از امور که انجام آن‌ها تنها به صورت گروهی و دورهم بودن شدنی بود، در این حالت امکان‌پذیر نخواهد بود.

خوشبختانه اینستاگرام اخیرا قابلیت چت ویدیویی را به این شبکه اجتماعی محبوب اضافه کرده تا از این طریق بتواندکاربران را به ماندن در خانه‌هایشان ترغیب کرده و همچنین راهی را برای ارتباط‌های تصویری گروهی پیش روی آن‌ها بگذارد.

اینستاگرام در این رابطه می‌گوید: به منظور کمک به کاربران برای برقراری ارتباط با سایر انسان‌ها، ما به‌تازگی قابلیت جدیدی را به پلتفرم خود اضافه کردیم که از طریق آن، کاربران می‌توانند از طریق تماس ویدیویی، همراه با دوستان خود پست‌های اینستاگرام را مشاهده و مرور کنند. شما می‌توانید با انتخاب گزینه چت ویدیویی در اینباکس دایرکت، وارد این گفتگوی تصویری شوید.

ناگفته نماند که این ویژگی، چندان هم جدید نیست چراکه فیسبوک پیشتر قابلیتی را تحت عنوان Watch Together معرفی کرده بود که با کمک آن، کاربران می‌توانند در کنار هم به تماشای ویدیو بپردازند. اخیرا نیز یک افزوده به مرورگر کروم ایجاد شده که چنین قابلیت مشابهی را برای نتفلیکس فراهم می‌کند.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا