اپل

اپل محدودیت فروش آیفون، آیپد و مک‌بوک ایر را برداشت

چندی پیش شرکت اپل در پی شیوع کرونا در جهان و نگرانی از عدم تحویل به موقع محصولات خریداری شده، برای برخی از محصولات خود از قبیل آیفون، آیپد و مک‌بوک ایر محدودیت‌های خرید را اعمال کرد.

به دنبال این تصمیم، هر کاربر تنها می‌توانستند تعدادی محدودی از این دستگاه‌ها را خریداری کند. برای مثال، هر شخص می‌توانست دو آیپد پرو جدید (مدل‌های 11 و 12.9 اینچی)، پنج مک‌بوک ایر جدید و مک مینی، دو آیفون جدید (آیفون 11، آیفون 11 پرو و آیفون 11پرو مکس)  و دو ایرپادپرو را خریداری کند.

اما اکنون خبرهای جدیدی به دست آمده که نشان می‌دهد، شرکت اپل این محدودیت را برداشته و کاربران می‌توانند دستگاه‌های این شرکت در هر تعدادی که بخواهند، خریداری نمایند. با این حال، به نظر می‌رسد که این محدودیت فروش برای چند محصول و تنها برای کاربران چینی همچنان پابرجا باقی مانده است.

این تصمیم اپل نشان می‌دهد که ویروس کرونا و تاثیر آن بر زنجیره تولید محصولات این شرکت، محسوس بوده، اما از آنجایی که میزان ابتلا به ویروس کرونا در چین به کمترین حد ممکن رسیده و بسیاری از کارخانه‌های اپل، فعالیت خود را از سر گرفته‌اند، بعید به نظر می‌رسد که در آینده شاهد اتخاذ تصمیم مشابهی از سوی اهالی کوپرتینو باشیم.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا