متاویروس کرونا

افرایش 70 درصدی تماس‌های تصویری در فیسبوک مسنجر به دنبال شیوع کرونا

به دنبال شیوع ویروس کرونا در جهان و افزایش آمار مبتلایان به این ویروس، بسیاری از انسان‌ها خانه‌نشین شده‌اند و در این میان، روابط اجتماعی میان افراد نیز دستخوش تغییرات زیادی شده است.

خوشبختانه به لطف وجود شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌های پیامرسان متنوع، دیگر فاصله مکانی مفهوم خود را از دست داده و افراد ‌می‌توانند از طریق این ابزارها و دستگاه‌های هوشمند با دوستان و نزدیکان خود صحبت کنند و آن‌ها را روی نمایشگاه دستگاه‌ها ببینند.

اگر خاطرتان باشد مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک چندی پیش اعلام کرده که در طی هفته‌های اخیر، میزان تماس‌های صوتی و تصویری کاربران واتس اپ به نسبت قبل دو برابر شده است. حال این شرکت اطلاعات جدیدی را در خصوص اپلیکیشن دیگر خود یعنی مسنجر ارائه کرده است.

این اطلاعات که در اختیار وب‌سایت CNET قرار داده شده، حاکی از آن است که در طی هفته اخیر، میزان استفاده کاربران منسجر از تماس‌های ویدیویی گروهی تا 70 درصد افزایش یافته است. همچنین به گفته فیسبوک، مدت زمان استفاده کاربران از اپلیکیشن منسجر، به نسبت قبل تا دو برابر ارتقا یافته است.

فیسبوک نیز به مانند دیگر پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی از قبیل توییتر و یوتیوب، حداکثر تلاش خود را برای مقابله با انتشار اخبار، شایعات و اطلاعات نادرست پیرامون ویروس کرونا به کار بسته است. این شرکت همچنین یک‌هاب را طراحی کرده که افراد ‌می‌توانند به خانواده و یا دیگر دوستان و آشنایان خود در زمان خانه‌نشینی ناشی از شیوع ویروس کرونا، در ارتباط باشند.

به گفته فیسبوک، نهادهای بهداشتی و افراد متخصص در زمینه خدمات درمانی ‌می‌توانند اطلاعات دقیق و درست مربوط به ویروس کرونا و توصیه‌های خود به مردم را در این پلتفرم به اشتراک بگذارند.

اگرچه افزایش میزان استفاده کاربران از سرویس‌های اپلیکیشن‌های پیامرسان، نگرانی‌هایی را در خصوص مدیریت این حجم از ترافیک بوجود آورده؛ اما مدیرعامل فیسبوک چندی پیش اعلام کرد که مهندسان این شرکت تما‌می‌تلاش خود را برای جلوگیری از بروز هرگونه نقص احتمالی در آینده به کار بسته‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا