ایرانویروس کرونا

درخواست دانشجویان پزشکی برای رفع فیلتر تلگرام برای مقابله با کرونا

شماری از تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های اصفهان و علوم پزشکی اصفهان خواهان رفع فیلتر از شبکه پیام‌رسان تلگرام با توجه به اهمیت آموزش عمومی برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا شدند.

تشکل‌های دانشجویی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم‌ پزشکی اصفهان، انجمن اسلامی دانشجویی دانشگاه علوم‌ پزشکی اصفهان و انجمن اسلامی دانشجویان راه امید دانشگاه اصفهان روز شنبه با ارسال نامه‌ای به آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، خواستار رفع فیلتر تلگرام با توجه به شیوع بیماری کرونا شدند.

این نامه در حالی منتشر می‌شود که دیروز اعلام شد صدا و سیما آگهی مناقصه فروش برای پیام رسان سروش منتشر کرده است.

در این نامه آمده است: ” این روزها که در کشور با شیوع رو به رشد ویروس کورونا (کووید-۱۹) مواجهیم، اهمیت آموزش عمومی در زمینه پیشگیری از بیماری‌ها بیش از پیش افزایش یافته است. با توجه به اینکه در زمان حاضر پیام‌رسان‌های مجازی و در صدر آنها تلگرام، گسترده‌ترین شبکه ارتباطی در ایران است معتقدیم با رفع فیلتر تلگرام علاوه بر تسهیل روند آگاهی‌بخشی عمومی در مورد ویروس جدید کرونا، امکان هماهنگی و سامان‌دهی مطلوب کادر بهداشت و درمان در جبهه مبارزه با این بیماری نیز میسر خواهد شد”.

در ادامه این نامه تاکید شد: ” همچنین با توجه به محدودیت‌های ایجاد شده در کسب و کار بازاریان و فعالان اقتصادی و تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها، فضای تلگرام یکی از مناسب‌ترین بستر ها جهت بهبود اشتغال مجازی و آموزش های الکترونیکی است”.

این تشکل‌های دانشجویی با بیان اینکه “گرچه با کمال تاسف اختیار نهاد انتخابی دولت در حوزه فیلترینگ ناچیز است” از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خواستند پیش از آن‌که بیش از این دیر شود، به نحو مقتضی حامل و مدافع این توصیه خیرخواهانه در جلسات و کارگروه‌های مربوطه باشد.

شبکه پیام‌رسان تلگرام از اردیبهشت سال ۹۷ در کشور فیلتر شد اما همچنان میلیون‌ها کاربر ایرانی از آن استفاده می‌کنند.

شیوع بیماری کرونا از حدود سه ماه گذشته از شرق آسیا و چین آغاز شد و بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت، تعداد ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور به پنج هزار و ۸۲۳ نفر و فوت ناشی از آن به ۱۴۵ نفر رسیده است.

منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا