اپل

اپل در سال 2019، چقدر برای لابی گری هزینه کرد؟

گزارش مارکت‌واچ (MarketWatch) نشان می‌دهد که شرکت اپل در سال 2019 میلادی، حدود 7.4 میلیون دلار را صرف لابی های سیاسی خود کرده است.

اگرچه این رقم در مقایسه با هزینه لابی گری اپل در سال 2018 و 2017 که به ترتیب حدود 6.7 و 7.2 میلیون دلار عنوان شد، بیشتر است اما به نسبت مبالغی که شرکت‌هایی همچون گوگل و فیسبوک برای لابی و زدوبند صرف می‌کنند، کمتر است.

طبق این گزارش، بیشترین تلاش‌های اپل برای لابی‌گری در سال 2019 به ماه ژانویه برمی‌گردد که روابط خوبی میان آمریکا و چین حاکم نبود. به دنبال جنگ تجاری میان این دو کشور، حتی تیم کوک مدیرعامل اپل شخصا به دیدار ترامپ رفت و در خصوص برخی مسائل با وی به گفتگو پرداخت.

اپل در فصل پاییز سال گذشته نیز از جفری میلر، از نزدیکان دونالد ترامپ و مسئول کمپین تبلیغاتی وی خواست تا از قدرت خود به نفع این شرکت استفاده و به اصطلاح، لابی کند. همچنین اپل اخیرا یکی از افراد بانفوذ را به منظور لابی‌گری در حوزه پهپادها بکار گرفته است.

برخی منابع خبری نیز ادعا کرده‌اند که گروهی در کنگره آمریکا به نفع منافع اپل لابی گری می‌کنند. اما جدای از اپل، آلفابت (شرکت مادر گوگل) نیز در سال 2019 بالغ بر 11.8 میلیون دلار را جهت لابی و زدوبند هزینه کرده که در مقایسه با هزینه 21.7 میلیون دلاری این شرکت در سال 2018، افت محسوسی را نشان می‌دهد.

شرکت فیسبوک نیز در این زمینه، 16.7 میلیون دلار هزینه کرد. هزینه لابی‌گری آمازون نیز حدود 16.1 میلیون دلار برآورد شده است.

منبع
CultofMac

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا